Рідина, якій дві з гаком тисячі років - майже прозора, злегка жовтуватого відтінку.
У китайській провінції Хенань в древньому похованні знайдений бронзовий глечик з легендарним "еліксиром безсмертя", який часто згадується в даоських міфах, але жодного разу раніше не потрапляв у руки вчених. Про це повідомляє Сіньхуа, передають
Патріоти України.
Могила епохи Західної династії Хань (202 р до н.е. - 8 м н.е.) була виявлена ще в жовтні минулого року в місті Лоян. Тоді ж знайшли і 3,5-літровий глечик з незрозумілим вмістом. Рідина виливала легкий аромат алкоголю, і вчені вирішили, що натрапили на древню посудину з вином.
Проведений аналіз показав, що напій представляє собою суміш індійської селітри і розчин квасцового каменю. Як стверджує керівник розкопок Пан Фушен, саме ці речовини описані в стародавній даоської літературі як основні інгредієнти еліксиру, що дарує безсмертя.
Відзначається, що рідина становить величезну цінність для дослідження уявлень древніх китайців про те, як досягти безсмертя, і еволюції китайської цивілізації в цілому.
Крім глечика з еліксиром в похованні площею 210 кв. м були виявлені і інші бронзові артефакти, а також розписні глиняні судини і нефритові прикраси. Непогано збереглися і останки похованого - високопоставленого представника китайської знаті.
Еліксир безсмертя, що залишався недоторканим протягом двох з гаком тисяч років, виглядає як майже прозора рідина злегка жовтуватого відтінку. Напій перелили в скляну тару і стали досліджувати його склад. З'ясувалося, що це суміш нітрату калію і алуніту з додаванням деяких інших домішок.
Згадка подібного напою, що дарує безсмертя випившій його людині, можна знайти у багатьох давніх культурах. В старокитайській версії в його склад входили також золото, ртуть, миш'як і інші неїстівні і навіть токсичні речовини.
Як відзначають вчені, виходячи із стародавніх текстів, незрозуміло, чи пив будь-хто цей еліксир насправді - чи він був лише частиною похоронного ритуалу і повинен був дарувати покійному вічне життя вже після смерті.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...