Неминучий "ніж в спину" Москви: "Отруєння Скрипаля - виклик всьому НАТО", - Bloomberg

Як зазначають журналісти, Атака в Солсбері вимагає скоординованої відповіді всіх стан Північно-Атлантичного Альянсу.

Застосування хімічної зброї на території Великобританії - це прямий виклик не одній країні, а всім членам НАТО, пишуть автори опублікованої на Bloomberg редакційної колонки "Poison Attack on Former Spy Is not Just a U.K. Problem", передають Патріоти України.

Автори нагадують, що замах на життя колишнього офіцера російської військової розвідки Сергія Скрипаля та його дочки, наскільки відомо, є першим випадком застосування нервово-паралітичного речовини на території країни-члена НАТО, і ця акція вимагає жорсткої відповіді з боку всіх країн Альянсу.
Хоча прем'єр-міністр Тереза Мей висловилася вкрай жорстко, заявивши в Палаті Громад, що немає підстав сумніватися в причетності Росії до цієї атаки, у окремо взятій Великобританії не такий вже й великий вибір доступних реакцій на кинутий їй виклик. Саме тому, роблячи власні кроки, Британія закликає до того ж своїх союзників по Атлантичному блоку. Редакція Bloomberg зазначає, що висилка 23 дипломатів носить характер більш символічний і ніяк не зможе вплинути на Володимира Путіна. Посилення санкцій проти його оточення виглядає серйозніше, але по-справжньому витверезною для російського керівництва може бути тільки колективна узгоджена реакція членів НАТО.

Серед можливих кроків названі заборона російських пропагандистських медіа-ресурсів на кшталт Russia Today і далі обмеження доступу для росіян до світових кредитних ресурсів. Нові санкції можуть бути введені також для того, щоб змусити Росію дотримуватися Конвенції про хімічну зброю 1997 року, яка забороняє державам створювати, зберігати, перевозити і застосовувати хімічну зброю. І якщо Росія створила не врахований Конвенцією вид хімічної зброї, це теж не повинно залишитися без наслідків.

"Реакція Росії поки що зводиться до заперечення, глузування і нападок. Путін навмисно діє в напрямку ескалації напруженості. Відповідь Заходу в цілому і Європи зокрема повинна бути осмисленою, зваженою і, перш за все, ефективною, - а це вимагає скоординованих дій", - підкреслюють автори редакційного матеріалу.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...