"Ненавидять "ДНР/ЛНР", але і не полюбили Україну": Відомий журналіст розповів про настрої населення на Донбасі

У цілому ситуацію на окупованих Росією територіях Донбасу можна охарактеризувати як відчай і розчарування, тому що люди, що залишилися жити під контролем терористів очікували не того, що сталося.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів журналіст Денис Казанський, передають Патріоти України.

"Вони ображені. Ображені і злі, в принципі, на всі сторони конфлікту. Вони, звичайно, не полюбили Україну. Наївно вважати, що вони прямо всі там стали українськими патріотами. У нас так, я знаю, деякі кажуть, але я б все -таки залишався реалістом. Я розумію, що там далеко не проукраїнські настрої. Вони, природно, ненавидять "ДНР/ЛНР", тому що вони взагалі не за це голосували спочатку, не за це виходили на вулиці", - говорить він.

За словами журналіста, коли місцеві жителі ходили на "референдум" під дулами автоматів, їм пояснювали, що це "референдум" за приєднання до Росії, хтось говорив взагалі, що це "референдум" за федералізацію.

"Але вони не очікували, що їх просто перетворять на якусь резервацію, яка і не Україна, і не Росія, і взагалі незрозуміло що, то є просто якась територія з безправними людьми, у яких якісь недійсні паспорти, з якими нікуди не поїдеш, які ізольовані від всього цивілізованого світу. І вони дуже ображені на Росію за те, що вона їх не забрала, бо ж люди з самого початку виходили на ці демонстрації (я був там, я теж ходив) саме за Росію", - пояснив Казанський.

Він нагадав, що навесні 2014-го року прапорів "ДНР" на вулицях міст Донбасу не було, були прапори Росії.

"Люди скандували: "Росія, Росія!" Вони вийшли під враженням подій у Криму. Їм здавалося, що зараз ось Росія введе війська, вони і кричали: "Путіне, введи війська!" Вони виходили з такими плакатами, вони хотіли, щоб їх забрали, як Крм, щоб прийшли "зелені чоловічки", пройшов якийсь липовий "референдум" - і вони б приєдналися до Росії. І коли їх кинули, коли, Росія дала зрозуміти, що їй не потрібна ця територія і що Росія не буде її приєднувати, звичайно, люди відчули якусь другосортність. Адже вони розуміють все, вони дивляться і думають: "Ну чому Крим взяли, а нас не взяли? Ми ж теж за Росію, ми ж патріоти! А Путін нам стусан під зад ", - розповів Казанський.

Він зазначає, що зараз місцеві жителі чекають, що на Донбас прийде хоч якась цивілізація.

"Звичайно, вони ображені, вони злі. Відчувається ця злість у коментарях у соціальних мережах, у їхніх розмовах, по настроям, наскільки я знаю з того, що розповідають родичі, знайомі. Але я думаю, це не означає, що вони хочуть в Україну. Багато хто просто хочуть якоїсь стабільності, щоб все закінчилося. Хочуть просто, щоб хтось прийшов - Росія, Україна, вже хоч якась цивілізація. Але в цілому всі проукраїнські люди - не всі, але більшість - виїхали в Україну, не залишилися", - додав Казанський.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. У Росії напророчили загибель Москви

середа, 26 січень 2022, 23:55

​Згідно із заявою блаженних Антонії (Кавешнікової), Ніли (Колесникової) і Любушки (Сусанинської) Москва може піти під землю. Відомо, що під час пошуку нафти геолог Іван Губкін виявив під Москвою величезний простір, заповнений водою. Дана порожнина наст...

З архіву ПУ. Поради фахівця: Як збільшити кількість гормону, який впливає на довголіття

середа, 26 січень 2022, 23:30

Старіння прискорюють суєта, кар‘єрна гонка, рутина, незбалансоване харчування, надмірне вживання шкідливих жирів, сидячий спосіб життя, які спричиняють хронічний стрес. Тож чим триваліший стрес – тим скорше ви починаєте старіти. Про це написала дієтоло...