Непідзвітні нероби: "Боюся, що так до справжньої корупції і великих сум руки у НАЗК іще не скоро дійдуть" - Чорновіл

Екс-Народний депутат Тарас Чорновіл про антикорупційну діяльність української влади.
Тарас Чорновіл

"Якісь дивні у нас збіги виникають у нових антикорупційних органах. Про одну акцію, дещо схожу на помсту, яку НАБУ провело в Окружному адмінсуді Києва, розповіли вже усі канали. Про це теж далі напишу, хоча там не все так однозначно. А от помсту "вуйночки" Наталії Корчак Володимиру Гройсману таки дозволю собі прокоментувати, бо стосується теми, яку сам дуже добре знаю" - написав у своєму Facebook відомий політик Тарас Чорновіл, повідомляють Патріоти України.

"Так от, зовсім нещодавно прем'єр розкритикував членів НАЗК за бездіяльність і доручив Міністерству юстиції підготувати законопроект про можливість зовнішнього аудиту НАЗК за механізмом, який виписаний у законі про НАБУ. А це означає, що може виникнути правова підстава для відповідальності керівництва органу.

Відповідь не забарилася. Пані Наталія повідомила, що готує обвинувачення проти прем'єра через те, що він не відобразив у декларації за 2015 рік коштів, отриманих у формі виплати компенсації на виконання повноважень народного депутата України (тоді він ще був Головою Верховної Ради). Усе було б правильно й похвально – перед законом усі повинні бути рівними, якби не одне "але". Це не заробіток, не додаткові виплати чи доплати, а формально визначена законодавством компенсація витрат.

Самі ці компенсації колись ввела для нардепів ще прем'єр-міністр Юлія Тимошенко постановою Кабінету Міністрів, вона тоді переконувала, що депутати й міністри не повинні бідувати. Їх (компенсації) треба або повністю скасовувати, або міняти їх формальну підставу. Яким чином їх відображати в декларації і чи відображати взагалі – я в законі відповіді на це питання не бачив. Коли ще сам був нардепом, то добре пам'ятаю, як навіть нам надавали роз'яснення, що цю суму не можна й нема де відображати в декларації.

Зрештою, більшість депутатів так само вчинили й зараз, але пані Корчак вишукала нагоду, щоб із цього абсолютно безперспективного приводу розкрутити добрячий скандал... Оскільки вся решта доходів і видатків у Гройсмана виявилася відображена правильно, а там суми значно більші, то не покидає враження, що це така дріб'язкова помста ображеної пані-директорки.
Боюся, що так до справжньої корупції та великих сум руки в НАЗК іще не скоро дійдуть.

А щодо НАБУ та Окружного адміністративного суду міста Києва, то найімовірніше, що претензії до суддів цього суду можуть бути цілком аргументованими. От тільки сьогодні прес-служба НАБУ повідомила, що справа розслідується вже не менше як півроку, а з обшуками нагрянули чомусь щойно тоді, коли суд прийняв до розгляду дві справи стосовно самого НАБУ.

От якось так: не мали потреби нічого шукати, і справа зовсім не рухалася, як і щодо решти наших "кришталево чесних" суддів, а тут так раптово й ордер у районному суді міста Львова отримали, і детективів та спецпідрозділ підняли. Ніби ж усе правильно, а якось дуже вже на попередження схоже: "Не рухайте нас прекрасних, то ми до вас ніколи не прийдемо, а рушите, то чекайте гостей..."

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...