А поласувати яловичиною приходить уночі, йдеться у сюжеті ТСН, передають Патріоти України.
Наразі припускають, що на рахунку лісового "серійного убивці" 7 жертв.
Однак лісники активно заступаються за ведмедя і пояснюють, що місцеві мешканці самі винні у напасті, адже влітку знищили основну кормову базу цих хижаків – лісові ягоди: брусниці та чорниці. Для багатьох горян це - єдиний спосіб заробітку: кілограм чорниці на базарі коштував 80 грн.
Незабаром ведмідь має залягати в зимову сплячку, а достатньо жиру для цього він так і не нагуляв.
Аби пом’якшити гнів селян на хижака, адже втрата корови для них – це втрата безпосередньої годувальниці, працівники парку у рамках проекту “Збереження карпатських пралісів”, дарують їм нових корів.
Заступник керівника проекту Олександр Киселюк переконаний, що державі потрібно продумати механізм компенсації, у зв’язку з тим, що існує природоохоронна територія. "Колись було обов’язкове страхування корів", - згадує Киселюк.
Утім, потерпілі та свідки "злочинів" голодного ведмедя із розумінням ставляться до ситуації та закликають не боятися його. Головне - від нього не тікати. А ще табу – чіпати його здобич та намагатися наблизитися до маленьких ведмежат.
"Ну та ведмідь не є страшний, люди добрі! Візьміть Коломию, Косів чи Франківськ, то вам 20 случаїв знайдуть, що чоловік вбив чоловіка. А ведмідь нікого не вбив!" - пояснює мешканка села Голошино Марія Джурак.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...