Озеро смерті: невідомі попередження мольфарів
В Карпатах і досі збереглося унікальне місце, про яке ті ж мольфари попереджали всіх туристів. Мова йде про озеро Несамовите, яке розташоване на висоті 1750 м на схилі гори Туркул (Чорногірський хребет).
Закінчилося це страшно: одразу після їх від’їзду Драгобрат, сусідній курорт посеред літа завалило снігом. Експедиція негайно попередила рятувальників, дітей і дорослих доставили додому. Але якщо б не вдалося повідомити, вони б точно загинули непідготовлені до опадів посеред гір.
Озеро Несамовите завдовжки 88, завширшки 45, глибину 1,5 м і формою дещо нагадує Антарктиду. Живиться атмосферними опадами, взимку замерзає. Місцина та завжди знаходилася на межі: колись європейських держав (прикордонні стовпчики стоять донині), а тепер між Закарпатською та Івано-Франківською областями.
Скептики, звісно, не вірять у легенди місцевих. А дарма. Адже саме тут, за переказами, “народжується град та збираються душі грішників”. Не випадково окультні наміри Адольфа Гітлера позначали на карті. Серед запланованих для втілення кривавого плану міст ця точка у Карпатах також була позначена.
Та українські гори не такі прості, як здаються. Гітлер та його люди, на щастя, туди так і не дісталися. Кажуть, що той, хто насмілиться розгнівити володарів озера, обов’язково отримає в “подарунок” негоду.
Байка третя стверджує, що вночі довкола озера танцюють душі самогубців, які можуть затягнути на дно необачних, хто потрапить їм до рук. Єдине, що врятує від злих духів, – звук трембіти.
Як дістатися?
Насправді дістатися туди досить просто: з Ворохти прямувати в бік турбази “Заросляк”, на вході до заповідника реєструватися на КПП, платити збір, потім ще 8 км жахливої дороги до стоянки, яка є відправною точкою підйому.
Як не крути, а турист, який жодного разу не був у Карпатах, без професіоналів тут не витримає. Інколи буває так, що не розраховують запасів води, а до найближчого джерела – до 6-7 кілометрів. Тому не випробовуйте долю, коли все ж ризикнете, краще йти з інструктором.
Дивіться: Озеро Несамовите – легенда Карпат
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...