"Невелика" ядерна війна з використанням менше п’яти ядерних бомб може спровокувати "ядерну осінь"

Вчені дійшли висновку, що 5 А-бомб, скинутих на місто, можуть викликати “ядерну посуху”, а знищення міста розміром з Лос-Анджелес спровокує на Землі “ядерну осінь”.

Нове дослідження в Environment Magazine показало, що навіть “невелика” ядерна війна з використанням менше п’яти ядерних бомб (можливо, найбільш вірогідний сценарій у війні 21-го століття) може спровокувати “ядерну осінь”, яка серйозно зашкодить наземним і водним екосистемам, передають Патріоти України з посиланням на IFLS.

Попередні дослідження показали, що повне знищення міста розміром з Лос-Анджелес ядерною бомбою може на місяці підняти в стратосферу 5,5 млн тонн золи і сажі, що буде перешкоджати попаданню прямих сонячних променів на Землю. Також це різко знизило б температуру і кількість опадів по всьому світу.

Зрозуміло, що в минулому столітті скинуті тисячі ядерних бомб, але “ядерна осінь” поки не настала. Однак це пов’язано з багатьма факторами: від характеру сучасної війни до потужності бомб.

– Питання не в тому, чи може статися ядерна засуха, але які фактори збільшують її вірогідність і які заходи можуть бути вжиті для пом’якшення потенційно руйнівних глобальних впливів? – зазначає керівник проекту Адам Лиска.

– Навіть конфлікт, в який не будуть залучені США, може вплинути на нас і людей в усьому світі, – сказав співавтор роботи Тайлер Уайт, що спеціалізується на міжнародній безпеці та ядерній політиці.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...