Нове дослідження в Environment Magazine показало, що навіть “невелика” ядерна війна з використанням менше п’яти ядерних бомб (можливо, найбільш вірогідний сценарій у війні 21-го століття) може спровокувати “ядерну осінь”, яка серйозно зашкодить наземним і водним екосистемам, передають Патріоти України з посиланням на IFLS.
Попередні дослідження показали, що повне знищення міста розміром з Лос-Анджелес ядерною бомбою може на місяці підняти в стратосферу 5,5 млн тонн золи і сажі, що буде перешкоджати попаданню прямих сонячних променів на Землю. Також це різко знизило б температуру і кількість опадів по всьому світу.
Зрозуміло, що в минулому столітті скинуті тисячі ядерних бомб, але “ядерна осінь” поки не настала. Однак це пов’язано з багатьма факторами: від характеру сучасної війни до потужності бомб.
– Питання не в тому, чи може статися ядерна засуха, але які фактори збільшують її вірогідність і які заходи можуть бути вжиті для пом’якшення потенційно руйнівних глобальних впливів? – зазначає керівник проекту Адам Лиска.
– Навіть конфлікт, в який не будуть залучені США, може вплинути на нас і людей в усьому світі, – сказав співавтор роботи Тайлер Уайт, що спеціалізується на міжнародній безпеці та ядерній політиці.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...