Нове дослідження в Environment Magazine показало, що навіть “невелика” ядерна війна з використанням менше п’яти ядерних бомб (можливо, найбільш вірогідний сценарій у війні 21-го століття) може спровокувати “ядерну осінь”, яка серйозно зашкодить наземним і водним екосистемам, передають Патріоти України з посиланням на IFLS.
Попередні дослідження показали, що повне знищення міста розміром з Лос-Анджелес ядерною бомбою може на місяці підняти в стратосферу 5,5 млн тонн золи і сажі, що буде перешкоджати попаданню прямих сонячних променів на Землю. Також це різко знизило б температуру і кількість опадів по всьому світу.
Зрозуміло, що в минулому столітті скинуті тисячі ядерних бомб, але “ядерна осінь” поки не настала. Однак це пов’язано з багатьма факторами: від характеру сучасної війни до потужності бомб.
– Питання не в тому, чи може статися ядерна засуха, але які фактори збільшують її вірогідність і які заходи можуть бути вжиті для пом’якшення потенційно руйнівних глобальних впливів? – зазначає керівник проекту Адам Лиска.
– Навіть конфлікт, в який не будуть залучені США, може вплинути на нас і людей в усьому світі, – сказав співавтор роботи Тайлер Уайт, що спеціалізується на міжнародній безпеці та ядерній політиці.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...