Ніяких ілюзій: ЄС тепер ставиться до Росії як до ІДІЛ - політолог

Європейський Союз вважає Росію і ІДІЛ джерелами гібридних загроз європейській безпеці та задумався про заходи протидії.
Про це в статті на ZN.UA написав керівник міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Віталій Мартинюк, передають Патріоти України.

Він вказав, що в доповіді Європарламенту "Протидія гібридним загрозам: співпраця ЄС - НАТО" від березня 2017 року відзначається, що "поняття гібридної загрози наповнилося змістом щодо дій Росії в Україні і операцій ІГІЛ далеко за межами Сирії і Іраку".

На думку експерта, в Євросоюзі Росію, поряд з ІДІЛ, визначають як причину гібридних загроз. У той же час Мартинюк вважає, що Брюссель хоче продовжувати діалог з Москвою, тому обережно підходить до визначення Росії як агресора і джерела гібридних загроз.

"Оскільки ЄС чітко не ідентифікує джерела гібридних загроз, то і акцент ЄС у протидії їм робиться на посиленні власних можливостей протистояти, а не на нейтралізації першопричин, що в повному обсязі відповідає зафіксованому в Глобальній стратегії ЄС баченні Євросоюзу як глобального гравця", - підкреслив автор.

Крім того, він нагадав, що ЄС на відміну від України, де протягом чотирьох років йде війна, документально визначив поняття гібридних загроз.

"Не дивлячись на спробу комплексного підходу ЄС до протидії гібридним загрозам, цей напрямок безпеки все ще розглядається як набір заходів тактичного характеру щодо протистояння окремо взятим ризиків, переважно терористичної і кіберінформаційної спрямованості", - пише Мартинюк.

При цьому він переконаний, що Росія своїми деструктивними діями, як наприклад, скандал з турбінами Siemens в Криму, змушує ЄС вважати РФ джерелом гібридних загроз європейській безпеці, і чим далі, тим яскравіше це проявляється в документах Євросоюзу.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...