Німців було більше, ніж англосаксів: Як мова Гьоте і Шиллера ледве не стала державною у США

Німецька мова була дуже поширена в Штатах. На сьогоднішній день нащадками німецьких іммігрантів вважають себе майже 50 млн осіб. Це більше, ніж американців англійського походження.

Існує навіть міська легенда, згідно з якою німецька ледь не стала державною мовою США - для прийняття відповідного законопроекту на голосуванні не вистачило всього лише одного голосу, і голос «проти» нібито віддав німець за походженням Фредерік Муленберг, передають Патріоти України з посиланням на закордонні ЗМІ.

Практично в кожному місті виходила газета німецькою. У Нью-Йорку їх було дванадцять. Але в 1917 році США вступили в Першу світову війну і говорити німецькою стало непатріотично. Хот-дог стали називати хот-догом саме під час війни. До того він називався «франкфуртер». Німці почали міняти прізвища: Шмідт перетворився в Сміта, Шнайдер - в Тейлора, Мюллер - в Міллера. А багато штатів заборонили публічне використання і вивчення німецької. В Огайо, Айові та Небрасці викладання німецької було заборонено навіть у приватних школах. У 1923 році Верховний суд США скасував ці закони як такі, що суперечать Конституції (процес «Мейер проти Небраски»). Однак скасувати наслідки антинімецької істерії було вже неможливо. Німецька практично зникла з публічного вжитку.

Сьогодні те ж саме відбувається і з російською мовою. Через ідіотські імперські амбіції Росії від російської відмовляються в Україні, Прибалтиці, Казахстані, Грузії, Молдові. Як говорив Володя Шарапов: «Найдорожче на світі - дурість, тому що за неї найдорожче доводиться платити».
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...