"Ніж у спину" Росії та ОПЕК: США збільшать продаж нафти в 1,5 рази

Через стрімке нарощування сланцевого видобутку США, "змовники" нафтового картелю і так змушені давати скидки своїм клієнтам. Схоже Штати збираються прискорити цей процес.

США продовжать розпродаж нафти зі стратегічного резерву і збільшать обсяг реалізації сировини майже в 1,5 рази, або 100 млн барелів. Відповідний пункт був закладений в угоду по бюджету на 2018 рік, яка була досягнута конгресом в четвер.

Як повідомляє Reuters, в рамках бюджетної угоди прийнято рішення продовжувати операції з продажу «чорного золота» з госрезервуаров аж до 2027 року, передають Патріоти України.

Згідно початкового плану, прийнятого ще адміністрацією Барака Обами в 2016 році, розпродаж, який стартував в 2017 році, повинен був завершитися в 2025-му, а всього на ринок планувалося викинути 190 млн барелів, або 28% від стратегічного резерву палива, в якому на початок минулого року було 695 млн барелів.

За підсумками 2017 року із резерву вже було вилучено 18 млн барелів, які були реалізовані на двох аукціонах за участю більш ніж 20 компаній. У поточному році продажі повинні збільшитися до 25 млн барелів, а максимальні обсяги, згідно з планом, закладені на 2024-25 рр - по 35 млн барелів на рік.

Новий графік вимагає, щоб з 2022 по 2025 продажі були збільшені сумарно на 30 млн барелів, а в 2026-27 рр продовжилися б зі швидкістю 35 млн барелів на рік.

В результаті до 2027 року зі стратегічного резерву буде реалізовано 290 млн барелів нафти, або 41% від його запасів. Виручені кошти підуть на модернізацію нафтосховищ, які виробили свій ресурс, а також на покриття дефіциту американського бюджету.

Стратегічний резерв нафти був офіційно створений в США в 1973 році - після того, як країни ОПЕК відмовилися постачати сировину в Штати, протестуючи проти підтримки Вашингтоном ізраїльської політики на Близькому Сході. Заявленою метою резерву було забезпечення 90 днів автономного існування в умовах повної зупинки імпорту. Закупівля нафти в резерв почалися в 1977-му році. Основна частина (511 млн барелів) була зібрана до 1986 року. З середини 1980-х по початок 2000-х резерв поповнювався. Нова порція закупівель (більш 140 млн барелів) була здійснена в 2000-х після приходу до влади ставленика нафтового лобі Джорджа Буша молодшого. Найбільшу продаж нафти з резерву (30 млн барелів) США провели в 1991-му році, коли війна в Кувейті обірвала поставки на світовий ринок. На 2 лютого в резерві було 665,1 млн барелів нафти, повідомляє Finanz.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Чортові легені вам ще знадобляться": Британка розповіла про жахи інфікування коронавірусом

четвер, 9 квітень 2020, 13:00

Жінка потрапила до лікарні через п'ять днів після того, як відчула себе погано. "Подивіться на мене, я лежу в реанімації й не можу дихати без трубки. До мене приєднані катетери. Тут у мене канюля, тут ще одна канюля. Зараз я відчуваю себе в десять разі...

Зірки говорять: Астрологи назвали чотири знаки Зодіаку, які у квітні можуть знайти кохання

четвер, 9 квітень 2020, 11:59

He засмучуйтеся, якщо все ще самотні, ймовірно, саме вам пощастить закохатися у другій половині квітня. Для Тельця весна завжди відіграє вагому роль у житті, тому що це період вашого народження. Це момент, коли ви духовно розквітаєте, а ваша тяга до ма...