За його словами, подібні операції проводяться замість пересадки справжнього серця через законодавчі обмеження.
"В Україні до тисячі людей щорічно потребують трансплантації серця. Середній термін життя пацієнта, який потрапив у лист очікування, становить лише шість місяців. Тому кожні півроку наш лист очікування оновлюється — у поганому сенсі цього слова. На сьогодні у такому листі очікування лише у нашому центрі — 56 осіб", — розповів Тодуров.
Він уточнив: головна проблема в тому, що закон про трансплантацію органів і тканин, який існує сьогодні, як і новий, який буде прийнятий і вступить у силу із нового року, — не дозволяє робити пересадки в тому обсязі, який необхідний Україні.
"За останні десять років ми майже не робили трансплантацій взагалі. Хоча першу трансплантацію провели ще в 2001 році — наша команда зробила. І двоє пацієнтів, яким ми це робили ще в той час, живуть досі. Едуард Соколов, якому ми в 2003 пересадили серце, живе уже 15 років", — запевнив професор.
За його словами, нині в Україні трансплантації як такої немає. І новий закон, вважає Тодуров, нічого не додав до того, що вже було в законодавстві.
"На жаль, білоруський варіант закону про трансплантацію із презумпцією згоди, на якому ми наполягали, наші дипломати не прийняли. Внесено деякі організаційні зміни, які радикально нічого не поміняють у найближчі роки. Саме в такій безвиході ми шукаємо альтернативу трансплантації і намагаємося продовжити життя нашим пацієнтам", — резюмував хірург.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...