Нове українське серце: У Києві провели унікальну хірургічну операцію (фото, відео)

42-річному чоловікові імплантували механічне серце — унікальну операцію провели в Київському інституті серця. Методику розробили в Україні — як альтернативу трансплантації донорських органів.

Про це розповів український лікар-кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Михайлович Тодуров, передають Патріоти України.

За його словами, подібні операції проводяться замість пересадки справжнього серця через законодавчі обмеження.

"В Україні до тисячі людей щорічно потребують трансплантації серця. Середній термін життя пацієнта, який потрапив у лист очікування, становить лише шість місяців. Тому кожні півроку наш лист очікування оновлюється — у поганому сенсі цього слова. На сьогодні у такому листі очікування лише у нашому центрі — 56 осіб", — розповів Тодуров.

Він уточнив: головна проблема в тому, що закон про трансплантацію органів і тканин, який існує сьогодні, як і новий, який буде прийнятий і вступить у силу із нового року, — не дозволяє робити пересадки в тому обсязі, який необхідний Україні.

"За останні десять років ми майже не робили трансплантацій взагалі. Хоча першу трансплантацію провели ще в 2001 році — наша команда зробила. І двоє пацієнтів, яким ми це робили ще в той час, живуть досі. Едуард Соколов, якому ми в 2003 пересадили серце, живе уже 15 років", — запевнив професор.

За його словами, нині в Україні трансплантації як такої немає. І новий закон, вважає Тодуров, нічого не додав до того, що вже було в законодавстві.

"На жаль, білоруський варіант закону про трансплантацію із презумпцією згоди, на якому ми наполягали, наші дипломати не прийняли. Внесено деякі організаційні зміни, які радикально нічого не поміняють у найближчі роки. Саме в такій безвиході ми шукаємо альтернативу трансплантації і намагаємося продовжити життя нашим пацієнтам", — резюмував хірург.


Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Чортові легені вам ще знадобляться": Британка розповіла про жахи інфікування коронавірусом

четвер, 9 квітень 2020, 13:00

Жінка потрапила до лікарні через п'ять днів після того, як відчула себе погано. "Подивіться на мене, я лежу в реанімації й не можу дихати без трубки. До мене приєднані катетери. Тут у мене канюля, тут ще одна канюля. Зараз я відчуваю себе в десять разі...

Зірки говорять: Астрологи назвали чотири знаки Зодіаку, які у квітні можуть знайти кохання

четвер, 9 квітень 2020, 11:59

He засмучуйтеся, якщо все ще самотні, ймовірно, саме вам пощастить закохатися у другій половині квітня. Для Тельця весна завжди відіграє вагому роль у житті, тому що це період вашого народження. Це момент, коли ви духовно розквітаєте, а ваша тяга до ма...