Про це посол Росії в Боснії і Герцеговині Петро Іванцов заявив в інтерв'ю виданню Vijesti.ba, передають Патріоти України.
"Більшість населення Республіки Сербської виступає проти вступу Боснії і Герцеговини в НАТО, чиї цілі і завдання на сучасному етапі є зовсім непростими, але для багатьох людей вони не зрозумілі. Це не сприяє довірі сербського народу до Альянсу чи його ролі в конфлікті 1990-х років в Боснії і Герцеговині, Косові і Метохії", – заявив Іванцов.
За його словами, ігнорування волі населення Республіки Сербської суперечить принципам Дейтонської мирної угоди. Також він додав, що в Боснії і Герцеговині існує "серйозний розрив у суспільстві" з питання членства в НАТО.
Іванцов додав, що Росія не намагається вплинути або "струснути ситуацію" на Балканах, навіть більше, вона начебто "будує і розвиває" взаємовигідні відносини з усіма країнами на основі "рівності, діалогу і співпраці".
Дейтонські угоди стали мирною угодою і поклали край громадянській війні в Республіці Боснія і Герцеговина 1992–1995 років. Угоди було підписано 14 грудня 1995 року в Парижі лідером боснійців Алією Ізетбеговичем, президентом Сербії Слободаном Мілошевичем і президентом Хорватії Франьо Туджманом. Переговори в Дейтоні відбувалися за участю країн-гарантів: США, Росії, Німеччини, Великобританії та Франції.
Відповідно до Дейтонських угод, Республіка Сербська увійшла до складу Боснії і Герцеговини.
Відносини між Боснією і Герцеговиною та НАТО на стадії обговорення можливого членства з 2010 року.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...