Про це посол Росії в Боснії і Герцеговині Петро Іванцов заявив в інтерв'ю виданню Vijesti.ba, передають Патріоти України.
"Більшість населення Республіки Сербської виступає проти вступу Боснії і Герцеговини в НАТО, чиї цілі і завдання на сучасному етапі є зовсім непростими, але для багатьох людей вони не зрозумілі. Це не сприяє довірі сербського народу до Альянсу чи його ролі в конфлікті 1990-х років в Боснії і Герцеговині, Косові і Метохії", – заявив Іванцов.
За його словами, ігнорування волі населення Республіки Сербської суперечить принципам Дейтонської мирної угоди. Також він додав, що в Боснії і Герцеговині існує "серйозний розрив у суспільстві" з питання членства в НАТО.
Іванцов додав, що Росія не намагається вплинути або "струснути ситуацію" на Балканах, навіть більше, вона начебто "будує і розвиває" взаємовигідні відносини з усіма країнами на основі "рівності, діалогу і співпраці".
Дейтонські угоди стали мирною угодою і поклали край громадянській війні в Республіці Боснія і Герцеговина 1992–1995 років. Угоди було підписано 14 грудня 1995 року в Парижі лідером боснійців Алією Ізетбеговичем, президентом Сербії Слободаном Мілошевичем і президентом Хорватії Франьо Туджманом. Переговори в Дейтоні відбувалися за участю країн-гарантів: США, Росії, Німеччини, Великобританії та Франції.
Відповідно до Дейтонських угод, Республіка Сербська увійшла до складу Боснії і Герцеговини.
Відносини між Боснією і Герцеговиною та НАТО на стадії обговорення можливого членства з 2010 року.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...