РПВ-16 (реактивний піхотний вогнемет) — динамореактивний вогнемет одноразового використання українського виробництва. Дана зброя відноситься до перспективних і найближчим часом опинитися на озброєнні українських військових, передають Патріоти України.
Вперше представлений під час демонстрації нових розробок концерну Укроборонпром на полігоні в Чернігівській області в кінці липня 2017 року. Розроблений Державним науководослідним інститутом хімічних продуктів з міста Шостка.
РПВ-16 – реактивний піхотний гранатомет, який оснащений реактивною гранатою із спеціальною термобаричною сумішшю. Це – переносна зброя, яка здатна знищувати противника навіть за потужними укриттями. За своєю фугасною дією граната РПВ-16, калібром 93 мм, еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру.
Він призначений для ураження укритих вогневих точок противника, виведення з ладу легкоброньованої та автомобільної техніки, знищення живої сили противника.
Гранатомет являє собою пусковий контейнер з встановленим боєприпасом, який оснащено пороховим рушієм, який відділяється під час польоту й самою бойовою частиною. Бойова частина вже складається з капсули, яка заповнена вогнесумішшю, детонатора й блоку таблеток підпалювально-розривного заряду. Під час влучання в ціль відбувається підрив термобаричного боєприпаса з його паливоповітряною сумішшю, що призводить до об’ємної детонації й руйнування укріпленої точки або бункера. Аерозольна хмара й ударна хвиля потрапляє навіть в найдрібніші щілини. Дальність дії ручного реактивного вогнемета РПВ-16 складає близько 1 км, при цьому прицільна дальність не перевищує 300 метрів.
Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху високотемпературного імпульсу, який супроводжується різким перепадом тиску.
У світі лише одиниці країн мають технологію створення термобаричних боєприпасів.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...