"В Украине Томос, конечно же, в первую очередь считают заслугой президента Петра Порошенко. И следует признать, что действительно, без усилий самого Порошенко и других украинских депутатов и политиков автокефалии УПЦ скорее всего сейчас не было бы. Возможно, она была бы когда-нибудь потом, позже, но не сейчас. Однако помимо украинских политиков есть еще один человек, которого можно поблагодарить за то, что Украина наконец-то получила свою поместную православную церковь. Этот человек — президент России Владимир Путин", — зазначив він.
Казанський підкреслив, що незважаючи на те, що в Українї та в Росії церква формально відділена від держави і від політики, саме політика зіграла провідну роль в тому, що українська церква нарешті отримала автокефалію. Зокрема, цьому сприяли агресивні дії Путіна в Криму і на Донбасі, які переросли у вбивства тисяч українських воїнів. Крім того, президент РФ позбавив Україну найбільш проросійських регіонів, після чого країна обрала проукраїнський парламент і президента в один тур. Саме вони і дали старт створенню помісної Православної церкви в Україні.
"Официальные российские СМИ и близкие к Кремлю эксперты называют то, что происходит в УПЦ, "расколом". Но если мы просто посмотрим на факты, то убедимся, что никто не сделал больше для этого "раскола", чем российский лидер Владимир Путин и его сторонники", —сказав Казанський.
Зокрема, він нагадав, як служителі РПЦ чи УПЦ МП приїжджають на Донбас і благословляють людей, які воюють проти України і вбивають українців. Така поведінка священиків, робить висновок журналіст, неприйнятна для більшості громадян України, а тому вони не можуть відвідувати церкви з такими духівниками.
"Поэтому спасибо, Владимир Владимирович, за то, что выполнили такую важную историческую миссию. Неизвестно, сколько еще УПЦ билась бы за автокефалию без вашего участия и вашего вмешательства... Владимир Путин хотел войти в историю как человек, который присоединил Крым. А вместо этого вошел в историю, как неудачник, при котором РПЦ потеряла Украину. И сам сделал все для того, чтобы эта потеря стала историческим фактом", —підсумував Казанський.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...