За словами кримчан, рубка ялівцю і фісташкових дерев проходила в Гаспрі, в Сімеїзі і Ласпі також вирубувалися ялівцеві гаї. Голова "Кримського антикорупційного комітету" Ілля Большедворов повідомив, що недавно проводилася масова вирубка дерев на набережній річки Салгір в Сімферополі, передають Патріоти України.
"Зараз вирубку призупинили, але в місті вже вирубали всі що можна - залишилися одні некрасиві пеньки. Були у нас чудові верби на річці Салгір, які знищили практично повністю, багато дерев загинули... Швидше за все, вже освоїли виділені на це кошти. Обрізані гілки і сучки валяються по всьому місту", - сказав він. Большедворов зазначила, що за новими саджанцями ніхто не доглядає.
Еколог Маргарита Литвиненко пов'язує ситуацію з вирубкою з тим, що чиновники не знають про цінність ялівцю. "По російській системі дозволу на знесення червонокнижних рослин має видавати Міністерство екології, і вони видають практично на все. При будівництві траси "Таврида" тільки в Севастополі вирубали найбільше - кілька тисяч дерев. При будівництві житлового комплексу в бухті "Омега" вирубали фісташки, теж з дозволу Мінекології. Ніхто з проектантів з Росії на місце не виїжджав і нічого не дивився. Вони відносяться до цього, як до чужого", - розповіла вона.
Еколог зазначила, що хворі дерева можна вилікувати, тому вона не вірить, що вирубують тільки їх. "У 99,9% випадків це просто відмовка... Якщо брати Крим в цілому, то можна говорити, напевно, про вирубку близько сотні тисяч дерев", - додала Литвиненко.
За словами еколога Володимира Борейка, дерева розглядаються як спосіб заробити, використовують їх в якості дров або дощок. "Вони можуть також почати сохнути від загазованості або від солі, яку взимку висипають двірники. Чим дерево старше, тим у нього більше шансів вижити", - пояснив український еколог і зоозахисники Володимир Борейко.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...