Обережно, отрута!: Половина пестицидів у роздрібних мережах України - підробка

Ринок фальсифікованих засобів захисту рослин в Україні становить 20-30%, а в роздрібній торгівлі цей показник сягає 50%.

Про це розповів Віктор Стефківський, заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу захисту рослин Держпродспоживслужби, передають Патріоти України.

За його словами, враховуючи, що потреба вітчизняних виробників в агрохімікатах становить близько 100 тис. тонн на рік (приблизно два мільярди доларів), цей сегмент став надзвичайно привабливим для підробок.

В Держпродспоживслужбі констатують, що обсяги недоброякісних та фальсифікованих пестицидів на ринку зростають. І вважають, що суттєву роль тут зіграв мораторій на перевірки суб’єктів господарювання.

“За час мораторію безліч недобросовісних “торговців” розпочали масове розповсюдження підробок через роздрібну мережу. А це позначається на репутації України, та й наносить непоправну шкоду екології”, – додає Андрій Челомбітко, директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю і сфері насінництва та розсадництва.

Службовці розраховують, що цьогоріч контроль обігу ЗЗР вдастся відновити і це якось покращить ситуацію. На руку зіграє і програма ООН, яка запускається в Україні для боротьби з фальсифікованими пестицидами.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...