Обережно! В Україні з'явився отруйний павук: Як уберегтися і що робити з укусом

Україну стривожила новина про нового отруйного членистоногого, який раніше проживав тільки у Європі - жовтосумого колючого павука. Його отрута має нейротоксичний ефект і викликає сильні болі, набряки, а також підвищення температури та артеріального тиску.

Зараз цей павук зустрічається в різних регіонах Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей, передають Патріоти України.

На початку осені він стає активнішим, саме тому українцям слід бути обережнішими. Зона його проживання - сухостій, трав'янисті рослини, листя, скручене у трубочку.

Всі відомі випадки нападу павукоподібних були спровоковані людьми. Павук, якого потурбували, стрибає вперед і миттєво проколює шкіру людини.

Як уберегтися від укусу?

- працюючи в саду або на городі, надягайте рукавички і закрите взуття;

- відпочиваючи на природі, ретельно обирайте місце, щоб поруч не було павучих гнізд;

- не чіпайте невідомих комах;

- якщо ви знайшли павука на собі, не варто його вбивати просто на своєму тілі, краще акуратно його струсити (не руками);

"Отрута жовтосумого колючого павука не смертельна, але серйозно впливає на людський організм. Потерпілий відчуває пекучий, сильний біль, місце укусу набрякає і набряк швидко поширюється. Наприклад, укус павука в кисть викличе набряк до плеча і вся рука за кілька годин втратить чутливість. Людину морозить, піднімається висока температура і підвищується артеріальний тиск", - розповів нам лікар-експерт Віктор Литвиненко.

Якщо у потерпілого слабкий імунітет, після укусу цілком можуть загостритися хронічні захворювання.

"Від кількості отрути, яка потрапила в організм людини, залежить, як саме потерпілий перенесе інтоксикацію - біль може триматися і кілька годин, і кілька діб, набряклість може минути як через 2, так і через 6 днів. У разі тяжкої інтоксикації отрутою павука симптоми минають лише за 10 днів. Краще з такими симптомами звернутися в лікарню. Зазвичай приймаються антигістамінні (Діазолін, Тавегіл, Цетрин, Еріус) і знеболювальні (Аспірин, Парацетамол, Ібупрофен, Анальгін, Німесулід) препарати, можливо такжож накладення компресів із пов'язкою", - пояснює Литвиненко.

Важливо:

Якщо вас укусив павук і ви не знаєте, чи небезпечний він, по можливості сфотографуйте комаху, це допоможе його ідентифікувати, якщо у вас виникнуть симптоми інтоксикації отрутою. Промийте рану водою і прикладіть лід. Якщо за годину біль/печіння/почервоніння/набряк після укусу не зменшилися, звертайтеся до лікаря.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...