Попереду довгі вихідні, та й оксамитовий сезон ніхто не відміняв. Залишилося підрахувати накопичення і вибрати напрямок, передають Патріоти України.
Вважаєте, що Туреччина, Єгипет, а тим паче Кіпр і Барселона вам не по кишені?
Якщо так, то ви вже питаєте Google про відпочинок в Одесі. Вам видає десятки варіантів з промовистими назвами “найнижчі ціни на житло в Одесі”, ви вірите, відкриваєте і бачите наступне:
Ціни стартують від 800 грн і сягають захмарних 17 тисяч за добу! При цьому за 800 гривень вам запропонують маленьку кімнатку далеко від моря, без ремонту і кондиціонеру. Щось на кшталт цього:
Можна, звичайно, знайти дешевше і навіть не хостел. Але за 500 гривень ви отримаєте номер-каюту без вікон і туалетом біля голови.
Це питання задали виконавчому директору Української Асоціації туристичних агентств Павлу Григорашу: "Одеса зараз дуже популярна, у тому числі за рахунок перетягування туристів, які звикли відпочивати у Криму. Звідси і зростання цін. До того ж на вартість сильно впливає конкуренція, а в Одесі якісних об’єктів розміщення поки просто недостатньо."
Ось і виходить, що відпочинок у Туреччині, Єгипті, Чорногорії куди більш вигідний, ніж в Одесі.
Для порівняння. В Одесі тиждень у п’ятизірковому готелі з комфортними умовами обійдеться родині з дитиною у 53 тисячі гривень! І це без харчування. У Туреччині на порядок дешевше. "Там на ці ж дати доступні варіанти 5* від 33 тис. гривень. І це з їх знаменитою системою “все включено”, перельотом, трансфером і страховкою. У Єгипті і того дешевше – від 31 тисяч", – розповідає експерт.
Та й “гарячі” тури ніхто не відміняв. З ними і у 20 тисяч гривень можна вписатися. І це за хороший варіант розміщення.
У Чорногорії теж дешевше. Вілла 3 зірки на сім’ю вийде близько тисячі євро за тиждень – 31 тисяча гривень, в Албанії 3* теж приблизно ті ж гроші. "Греція і Іспанія зараз істотно дорожче,оскільки серпень – пік сезону. Проте, можна “зловити” цікаві пропозиції, якщо не прив’язаний до чітких дат і готовий вилітати сьогодні-завтра", – зазначає Павло Григораш.
І навіть на Кіпрі можна провести відпустку бюджетно. Журналістка примудрилася відпочити за 12 тисяч гривень. При цьому житло на 5 днів вийшло 3000 грн, а це всього лише 600 гривень на день.
І це не номер-каюта без вікон і з туалетом під носом, як в Одесі, а просторі апартаменти з усіма зручностями.
"Бронювала житло на сайті booking.com, чекала, поки буде найвигідніший варіант. Наприклад, мої друзі у ці ж дні жили у готелі 3 зірки. Вони за 7 днів заплатили 23 тисячі за одну людину. Правда, там був включені сніданок і вечеря, – розповідає дівчина.
Вона також радить займатися організацією відпочинку самостійно, а не через турагентство – так дешевше. Але будете готові витратити чимало часу і нервів – для новачків це справа не з легких.
"Що стосується їжі, то є відмінний додаток TripAdvisor: там я обрала розділ Кіпр-Їжа-Смачно недорого і знайшла відмінне місце, де поїла за 10 євро (300 грн). А наїдалася на цілий день, ще й порцію забрала з собою. А ось купувати продукти у магазині – дорого. Чек обходився у середньому у 800 грн, а з їжі тільки – хліб, молоко і ще пару продуктів", – радить журналістка.
А іноді житло взагалі обходиться безкоштовно. І це не намет, як подумали деякі. Існує міжнародна система гостинності каучсерфінг. З її допомогою ви можете знайти безкоштовне житло практично у будь-якій країні. Потрібно лише зареєструватися на сайті Couchsurfing.
Вважаєте небезпечним? Цілком нормальне побоювання – чужа країна, незнайомі люди, та ще й безкоштовно. А як ми звикли чути, безкоштовний сир буває лише у мишоловці.
Але все не так страшно, якщо дотримуватися цих правил. По-перше, при пошуку хоста звертайте увагу на відгуки його гостей. Якщо є хоч пару відгуків і вони позитивні, то можете спокійно довіряти людині. Також прослідкуйте за активністю людини у Facebook та інших соціальних мережах.
По-друге, обов’язково подивіться фотографії житла хоста, щоб знати, який побут на вас чекає. Ретельно прочитайте всю інформацію про людину, у якої хочете зупинитися. Так ви дізнаєтеся про спільні інтереси, звички та вподобання. І не бійтеся!
"Нам хлопець залишив ключі від своєї другої квартири у невеликому містечку недалеко від Барселони. Там ми жили з подругою і були здивовані – на вулицях лише іспанці і ніяких туристів. Краса і спокій. Класна паралель з живою Барселоною", – ділиться своїми враженнями від каучсерфінгу Валерія.
У гарячій Барселоні вона пробула три дні і привезла звідти море вражень: "У Барселону потрібно їхати мінімум на 3 дні, щоб подивитися якомога більше, і то все не подивитеся. Кав’ярні, море, спека, вузькі вулички, високі будинки і неймовірна архітектура".
При цьому дівчина радить брати квитки заздалегідь і їхати не прямим рейсом – так дешевше. Спочатку 11 годин з Києва до Катовіце на автобусі. Квиток від 630 грн. Потім на лоукостері за €25. І ось за 2 години ви вже у Барселоні!
А звідти ви можете полетіти у Париж. Всього лише за годину ви дістанетесь до столиці романтики. Квиток 35 євро. Номер на двох у бюджетному хостелі за дві доби обійдеться у 40 євро – 1200 гривень.
"Звичайно, Париж – місто дороге, але вражень від краси вам точно вистачить на цілий рік", – каже Валерія.
Про ціни, альтернативи відпочинку ми поговорили і залишається зробити лише одне – висновок. А він один: якщо вам не вистачає грошей на Одесу, їдьте у Туреччину, Єгипет, Чорногорію або Албанію.
Будемо сподіватися, що наступного року Одеса зустріне туристів більш привітними цінами!
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...