За словами автора проекту «Одеські котики» Тетяни Штикало, для створення скульптур автори підбирають матеріали, нецікаві для вандалів, передають Патріоти України з посиланням на "Укрінформ".
Поки встановлено три скульптурні композиції, присвячені котячому населенню міста. Так, напередодні григоріанського Різдва на одних зі сходів під Тещиним мостом з'явилися два кота-сфінкса. Ще одного одеського кота поставили на Ланжероні (автор - Клим Степанов). Третій - «Кіт з тюлечкою» - прикрасив двір Одеського муніципального музею особистих колекцій Блещунова на Польської (автор - Аркадій Маршак).
Автори проекту обіцяють найближчим часом встановити статую легендарної кішки Базарини, яка жила на одеському базарі і важила 15 кілограмів. Але найбільш відомим може стати кіт Жванецького Морріс. Цю скульптуру - «Кіт у портфелі» - планують встановити на підвіконні «Всесвітнього клубу одеситів».
За словами Тетяни Штикало, після того як встановлять всі заплановані скульптури, буде створена «котяча карта» Одеси, де позначать місця розміщення котиків.
Арт-об'єкти створюються відповідно до проекту «Місто скульптур», який отримав фінансування в рамках «Громадського бюджету».
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...