Потрапити до Книги рекордів України тренер-каратист з Мукачева на Закарпатті мріяв уже років десять.
Спочатку Ігор Капура планував здивувати українців, віджавшись від підлоги на кулаках тисячу разів. А потім передумав - і вирішив ламати дошки: так більш видовищно, передають
Патріоти України.
Тренувався років п'ять - за цей час кулак зустрічав дошку, як рідну. Рука, звикнувши до таких вправ, перестала боліти. Кожен день Ігор наносив 200-300 ударів по дереву.
"Запитав представників Книги рекордів про подібні досягнення - таких в Україні не реєстрували. Був подібний рекорд в Японії. Зупинилися на тому, що я повинен за встановлений час - п'ять хвилин - зламати мінімум 100 дощок, - розповідає Ігор Капура. - Але з огляду на те, що я наношу за цей час 311 ударів, прикинув: зможу більше."
Ігор замовив дошки і продовжив тренувати дітей. А коли за тиждень до фіксації рекорду приїхав забирати дошки, обімлів: всі вони були мокрими і з сучками. "У центрі кожної дошки - по два-три сучка, які не дозволяють їм ламатися. А мокре дерево - як моноліт, розбити його майже нереально", - журився спортсмен.
Але діватися нікуди. За тиждень дошки не підсохнули, тому тренер змирився: "Роби, що повинен, і будь, що буде".
У запланований час учні Ігоря Капури встали в коло, кожен взяв в руки по дошці. І дерево почало здаватися під ударами каратиста - одна за одною дошки ламалися навпіл. Загальний рахунок у кінці п'ятихвилинки склав 163 дерев'яні "жертви" кулака закарпатського каратиста. Сам кулак майже не постраждав - трохи крові через здерту шкіру та гематома.
"Якщо б не тренувався, кісточки могли б "піти" всередину", - пояснює каратист.
До речі, Ігор може розбити дошку не тільки кулаком, але і п'ятою, ліктем, ребром долоні. Тому ж вчить дітей в своєму гуртку - на "багаторазових" складних дошках, які ламаються після удару, але потім їх можна скласти.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...