Одним залпом "вбиває" понад 10 цілей: Яку потужну зброю отримають ЗСУ (фото)

В Україні розробляється нова сучасна військова техніка: від крилатих ракет до бойових вертольотів і радіолокаційних систем спостереження.

Журналісти з'ясовували, чим найближчим часом може поповнитися українська армія, передають Патріоти України.

Ракетний проект "Нептун"

Нова крилата ракета водотонажністю до 5 тисяч тонн призначена для ураження наземних і морських цілей на дальності від 300 до 500 кілометрів. Бойова частина ракети - осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей.

Ракета матиме три модифікації: корабельну, наземну і повітряного базування. "Нептун" буде розміщуватися у транспортно-пускових контейнерах. Довжина ракети з прискорювачем становить 5 метрів.Реактивна системах залпового вогню (РСЗВ) "Вільха"

Унікальна тим, що один її залп - це 12 високоточних влучень (точність до декількох метрів) в умовному колі радіусом 1 км на дальності до 70 км. Пуск пакета з 12 ракет здійснюється за 48 секунд, при цьому в залпі кожна ракета наводиться на свою індивідуальну ціль.

Вага самої ракети - близько 800 кілограм, системи управління - 50, рухової частини - близько 500 кг. Боєголовка уніфікована, і можуть бути встановлені осколково-фугасний, касетний або термобаричний заряди вагою до 250 кг. Залежно від завдань може застосовуватися для ураження як наземних цілей, так і надводних цілей.

Перші серійні реактивні системи надійдуть у ЗСУ до кінця 2018 року. Всі комплектуючі - українські.

Зенітний ракетний комплекс (ЗРК) "Печора"

Зможе вражати ціль на дальності до 50 кілометрів, для чого розроблена активна головка самонаведення.

Дальня межа зони ураження комплексу становить понад 40 км, а максимальна висота зони поразки - 25 км.

Призначена для боротьби з сучасними і перспективними засобами повітряного нападу в умовах складної обстановки з перешкодами. Вона забезпечує ефективне знищення низколетячих і малорозмірних цілей в умовах впливу всіх видів радіоперешкод.

Ударний вертоліт Combat

Призначений для знищення танків та літальних апаратів противника.

Оснащений двигуном Rotax-914, який дозволяє набирати швидкість до 200 км/год. Цей бойовий вертоліт може бути оснащений протитанковими ракетами Barrier-V з лазерним наведенням або іншим протитанковим ракетним озброєнням.

Крім того, Combat може бути оснащений ракетами "Стріла-2" або "Голка" для знищення літальних апаратів противника, а також кулеметом ПКТ. Особливістю вертольота став спеціальний комплекс спостереження з інфрачервоних камер, які можуть бути використані для наведення. Combat був розроблений українським КБ "Вертикаль".

Радіолокаційна станція (РЛС) "Малахіт"

Здатний автоматично передавати дані і визначати радіальну швидкість повітряних цілей. "Малахіт" забезпечує видачу більш точного цілевказівки наземним засобам ураження повітряних цілей, а також наведення винищувальної авіації на літаки противника. Крім того, ця станція має поліпшену захищеність від радіоелектронних перешкод.

Він уже виробляється серійно і поставляється в зону бойових дій.

Джерело: КП в Україні
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...