"Ой на Івана, та й на Купала!": П'ять найцікавіших купальських ворожінь

Івана Купала святкують у ніч на 7 липня. Саме в цей час українки колись, та навіть сьогодні, збираються разом і ворожать на своїх "суджених".

Ворожіння на Івана Купала здавна вважаються прадивими та доленосними. Gazeta.ua пропонує 5 найцікавіших способів ворожінь, передають Патріоти України.

Ворожіння по тіням

У купальську ніч візьміть аркуш паперу і ретельно пам'ятаєте його руками в безформну масу, не дивлячись на нього. Пом'ятий папір помістіть на дно тарілки і підпаліть. Коли він повністю згорить, акуратно піднесіть тарілку до стіни, не руйнуючи форми попелу, і обережно повертайте тарілку, поки не вималюється якась тінь. По контурах можна судити про судженого. Гадайте в темній кімнаті при свічках або тьмяному світлі.

Ворожіння по вінку

Увечері, на заході сонця, дівчата плетуть вінки з лісових і польових квітів. Після чого вони, загадавши бажання, опускають їх в озеро чи річку і якщо вінок поплив далеко, тоді бажання обов'язково збудеться. Якщо вінок скоро пристав до берега недалеко від місця, де його опустили в воду – прийдеться чекати до наступного року.

Ворожіння на бажання

Візьміть новий коробок сірників, тримайте його в руках і зосередьтеся на своєму бажанні або питанні, відповідь на який ви б хотіли отримати. Потім починайте витягати сірники з коробка. На кожну примовлйте "збудеться", "не збудеться" або "так", "ні", або "любить", "не любить". Остання сірник і буде відповіддю.

Ворожіння на квітах

У купальську ніч налийте в тазик води і киньте в нього дві улюблені квітки без стебел (ромашки, троянди, лілії). Якщо квіти розійдуться в різні боки - вам не бути разом з людиною, на яку ворожили. Якщо зійдуться - вас чекають міцні і довгі відносини.

Ворожіння по колах на воді

Для ворожіння у широку і глибоку миску наливають воду. Коли ж настає захід сонця, дівчата повинні пошепки промовити воді своє бажання, після чого кинути туди невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді буде парним – тоді бажання збудеться, якщо непарне – бажанню не судилося збутися.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...