"Оно падает": "Керченский мост обречен на провал", - російський геолог

Керченський міст, який з'єднає анексований Крим і материкову Росію, не зможе простояти довго.

Це пов'язано з тим, що він побудований на глиняній породі, - розповів кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар, передають Патріоти України.

За словами вченого, будівництво моста почали з установки центральної арки. Конструкція відразу дала осадку, оскільки була встановлена на пластичний пласт глини, який, за словами експерта, не тримає навантаження.

"На догоду пану Путіну змінили БНІП (Будівельні норми і правила - ред.). У грудні минулого року вони змінили пункт, в якому значилося: арочні мости можна зводити тільки на скельних породах. А там, де вони зараз будують цей фейковий міст - напівтвердий пластичний пласт глини, який, звичайно, не тримає навантаження, так як тримає скельна порода, граніт та інше", - розповів він.

Осадка конструкції, стверджує експерт, викликала цілий ряд проблем. "Те, що сідає, не так страшно. Але найгірше те, що сідають ці опори не однаково. Тобто в одному випадку метр, а в іншому півтора. Йде перекіс, і ось це дуже погано. Чому? Для того щоб потім вирівнювати поверхню, на якій там будуть, власне кажучи, рухатися машини, пароплави та інше, треба тоді піднімати одну опору до рівня другої, а це додатковий бетон і багато тонн ваги, і вона знову просадить цю опору, тому що її розраховували на одну вагу, а виявляється інша", - розповів Медовар.

Експерт впевнений, що будівництво Керченського моста - це помилка. Оскільки, крім м'якої породи, там є ще ряд проблем пов'язаних з високим пластом тиску.

"Нехай цей міст сам впаде. Він не простоїть там довго. На такій відстані будувати не можна. За новітніми технологіями, заллють бетон, застигне, а внизу то що? Де п'ятка опори стоїть? В глині напівтвердій", - констатує Медовар.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Фанати в шоці!: Легендарну українську співачку показали до і після пластики

субота, 22 лютий 2020, 18:36

Фанати співачки не впізнали кумира, зазначивши, що на знімках абсолютно різні люди. Крім того, важливим є той факт, що Ротару - частий клієнт всіляких косметологічних процедур. Вдовін зазначив, щоб мати таку зовнішність в 72 роки, потрібно практично що...

Хіти тижня. Привіт з 90-х: У Москві розкопали "братську могилу" (фото 16+)

субота, 22 лютий 2020, 18:30

У Москві розкопали останки трьох людей, імовірно убитих під час бандитських розборок в 1990-х роках. Страшну знахідку виявив екскаваторник Юрій Земляніцин під час будівництва розв'язки, повідомляється в російському Telegram-каналі "112", передають Патр...