За словами вченого, будівництво моста почали з установки центральної арки. Конструкція відразу дала осадку, оскільки була встановлена на пластичний пласт глини, який, за словами експерта, не тримає навантаження.
"На догоду пану Путіну змінили БНІП (Будівельні норми і правила - ред.). У грудні минулого року вони змінили пункт, в якому значилося: арочні мости можна зводити тільки на скельних породах. А там, де вони зараз будують цей фейковий міст - напівтвердий пластичний пласт глини, який, звичайно, не тримає навантаження, так як тримає скельна порода, граніт та інше", - розповів він.
Осадка конструкції, стверджує експерт, викликала цілий ряд проблем. "Те, що сідає, не так страшно. Але найгірше те, що сідають ці опори не однаково. Тобто в одному випадку метр, а в іншому півтора. Йде перекіс, і ось це дуже погано. Чому? Для того щоб потім вирівнювати поверхню, на якій там будуть, власне кажучи, рухатися машини, пароплави та інше, треба тоді піднімати одну опору до рівня другої, а це додатковий бетон і багато тонн ваги, і вона знову просадить цю опору, тому що її розраховували на одну вагу, а виявляється інша", - розповів Медовар.
Експерт впевнений, що будівництво Керченського моста - це помилка. Оскільки, крім м'якої породи, там є ще ряд проблем пов'язаних з високим пластом тиску.
"Нехай цей міст сам впаде. Він не простоїть там довго. На такій відстані будувати не можна. За новітніми технологіями, заллють бетон, застигне, а внизу то що? Де п'ятка опори стоїть? В глині напівтвердій", - констатує Медовар.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...