"Вони всі помруть, без варіантів": Опубліковано запис скандальної заяви зама Супрун про онкохворих

У Рахунковій палаті вирішили оприлюднити запис виступу заступника міністра Лінчевського, щоб уникнути різних інтерпретацій його слів.

Олександр Лінчевський

Глава Рахункової палати України Валерій Пацкан оприлюднив уривок аудіозапису засідання, в ході якого заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський говорив про онкохворих, передають Патріоти України.
Запис запросило Нацагентство з питань держслужби - йде дисциплінарне провадження за фактом сказаних Лінчевським слів. Рахункова палата прийняла рішення оприлюднити запис, щоб уникнути різних інтерпретацій.
Заступник міністра виступав в ході обговорення ефективності використання бюджетних коштів, виділених на лікування онкохворих українців за кордоном.

Повна розшифровка запису: "Що стосується ефективності, що стосується не результативності та неекономного використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів власне вмирають, тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги, це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективність цієї програми - нуль відсотків. Ті проблеми, тобто ті онкологічні захворювання власне, які потребують трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця - вона не подовжить життя невизначено довго. Ми даємо шанс людині пожити ще трохи, пожити довше. 75% пацієнтів прожили один рік, два роки, три роки, п'ять років. Ну хтось дійсно живе довше в окремих випадках. Знову таки у цього питання немає красивого рішення. Боротьбою, трансплантацією кісткового мозку або трансплантацією органів ми продовжуємо життя людині на деякий час. Ми не ліквідовуємо проблему в принципі".

У МОЗ сказали, що слова Лінчевського були "невдало використані". Сам Лінчевський заявив, що його висловлювання вирвали з контексту.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...