У програмах на росТБ іноземець був в групі так званих "ворогів народу" - критиканів путінської Росії, які постійно програють політичні змагання "патріотам", підтримуваним телеведучими, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Відзначається, що в 2016 році після його заяви про те, що росіяни "живуть в лайні", на нього накинувся з кулаками колишній український депутат Ігор Марков і запис ток-шоу "Право голосу" (ТВЦ) припинилася.
"Мене запросили на НТВ на "Місце зустрічі" і на Перший канал на "Час покаже". Це було в листопаді 2016 року. Тоді я прилетів до Росії на 7 днів, виступив пару раз, після цього мене запрошували в грудні, січні та так далі. З тих часів я виступав на російському ТБ, на різних російських передачах, дізнався, як все це працює, дізнався систему, дізнався, як ця пропаганда створюється. Це все було дуже цікаво, це був цінний досвід, я думаю, що стане в нагоді в житті", - розповів він, при цьому, відмовившись обговорювати розміри гонорарів за роботу.
"Я не готовий обговорювати такі теми. Це кухня всіх передач в будь-якій країні. Якщо запрошують людину з іншої країни, йому оплачують переліт, оплачують готель. Звичайно, у експерта є можливість попросити компенсацію за те, що він приходить, витрачає свій час, виступаючи на ТБ в іншій країні. Я поки не готовий обговорювати цю тему і називати якісь деталі", - сказав він.
Мацейчук розповів про кухню російської пропаганди, як вона робиться і чому в будь-якому ток-шоу перемагає пропутінська точка зору.
"По-перше, є ведучі, які по ідеї повинні бути нейтральними. Але в Останкіно роль ведучих інша. Ведучі не є суддями, ведучі не нейтральні, а беруть участь в дискусіях, їх завдання просувати точку зору Кремля і сперечатися з іноземцями, сперечатися з опозиціонерами, які приходять туди, і показувати їх точку зору в світі не дуже позитивному, смішному, такому, щоб глядачі зрозуміли, що тільки одна точка зору права, хороша - це точка зору, звичайно, прокремлівська. У ведучих є можливість затикати гостя, тому сперечатися з ними дуже складно", - сказав поляк.
Він зазначив, що коли вибирають матеріал, то маргінальні організації та їх активістів видають за голос народу, за представників всієї країни. "Особливо я помітив таке ставлення до України, де показують якихось реально маргінальних нацистів, яких ніхто не підтримує, і кажуть, що це сьогоднішня Україна, люди, які прийшли до влади, це майбутнє України, це система, яка зараз панує в Україні. Звичайно, це брехня. Я завжди намагався говорити про те, що радикали навіть з "Правого сектора", навіть з "Азова" не є владою. Але у глядача складається враження, що в Україні при владі перебувають нацисти, а в Польщі - фашисти, які зносять радянські пам'ятники. Наприклад, якщо поляки знесли пам'ятник Червоній армії, який не стояв на могилах радянських солдатів, в цих передачах говорять про те, що поляки оскверняють могили. Це така пропаганда, навмисно спрямована на те, щоб у глядача з'явилися негативні емоції у ставленні до іноземців, до держав, з якими Росія не згодна", - розповів Мацейчук.
Він зазначив, що сторона так званих патріотів отримує набагато більше часу на свої висловлювання, на свої мови, їх не перебивають навіть якщо вони несуть повну нісенітницю, їм аплодують: "Коли ми на так званій лавці "ворогів народу", іноземці, опозиціонери, хочемо посперечатися, хочемо щось сказати, нас автоматично перебивають, на нас кричать. І це ускладнює процес спілкування, процес участі в цих дебатах. Коли іноземець, що не говорить на високому рівні по-російськи, хоче донести свою точку зору, а його перебивають - це дуже складно. Ось так складається у глядача враження, що, звичайно, найрозумніші тут на ток-шоу люди, які виступають за владу Путіна, вони самі добрі, найкращі, а всі іноземці - це покидьки, це фашисти, нацисти".
Поляк підкреслив, що в цих програмах дуже багато маніпуляцій фактами, цифрами, не дається можливість ці цифри, ці факти оскаржувати, не дається можливості сказати свою думку. "Тому це боротьба російської пропаганди, і вона дуже складна. Але все одно я вважаю, що треба туди приходити і намагатися якось боротися, якось-то доносити свою точку зору", - констатував він.
Нагадаємо, 3 травня 28-річний Мацейчук був затриманий ФСБ в аеропорту Домодєдово і депортований з Росії, при цьому йому заборонили в'їжджати в країну на 30 років. В Україні ще в 2016 році СБУ заборонила йому в'їзд на 5 років.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...