Про кончину українського в’язня ГУЛАГу Богдана Климчака повідомив в Facebook глава Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передають Патріоти України.
За його словами, Богдан Климчак помер ще 21 червня. Відомо, що Климчак народився 22 липня 1937 року в селі Себечів Львівської області. Після арешту старшого брата всю сім’ю вислали в Хабаровський край. Там Климчак здобув освіту, але на другий день після вручення диплома його заарештували за “антирадянську агітацію”.
У вересні 1957-його позбавили волі на 5 років і він, як політичний в’язень, цей термін провів в таборах Магадана, Іркутська і Мордовії. Після звільнення Климчак з 1962 і до 1978 року, жив удома на Тернопільщині, працював слюсарем.
Чоловік був під наглядом КДБ, на нього доносили і тому він вирішив втекти за кордон, в Іран. Але втеча не вдалася, так як в той час було підписано угоду між СРСР та Іраном про повернення втікачів. Климчака повернули в СРСР, після чого він отримав 15 років суворого режиму і 5 років заслання. На волі Клімчак виявився лише 11 листопада 1990.
Як то кажуть, історія циклічна. Зараз в Російській Федерації голодує інший в’язень Кремля – український режисер Олег Сенцов. Політичний в’язень наближається до критичного для здоров’я рубежу – 48 днів. Відразу кілька журналістів заступилися недавно за Сенцова. Зокрема, головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов і видавець «Нової газети» Дмитро Муратов згодні на думці, що смерть Сенцова стане катастрофою як для Путіна, так і для ЧС з футболу, який зараз проходить в Росії.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...