Останній рубіж: Як в керівництві УПЦ блокують питання автокефалії

Вирішення українського питання може затягнутися на роки, вважає священник УПЦ МП, але воно необхідне, щоби відновити єдність православ'я.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Миколай Данилевич

Погляди церкви в православ'ї висловлюють колегіальні органи управління, собор і синод, тому оприлюднену 1 липня заяву вселенського патріарха Варфоломія про бажання Константинополя відновити в Україні єдність "розділеного церковного тіла" потрібно сприймати як позицію архієрея. Таку думку 3 липня висловив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Миколай Данилевич, передають Патріоти України.

"Це не перша така заява, яка звучала з вуст представників Константинопольського патріархату. Раніше звучала з вуст інших архієреїв. Це точка зору архієреїв, патріарха. Але це ще не точка зору церкви. Точку зору церкви висловлює собор, синод, тобто колегіальний орган управління церквою. Але треба визнати, що рівень заяви підвищився. По-друге, ця заява адресована не нам – не Україні, не церковній Україні, а церковній Москві – РПЦ. Як зазначили – напередодні приїзду делегації Константинопольського патріархату в Москву 9 липня. Тому це, фактично, обмін заявами. Реально щось будуть вирішувати під час зустрічі делегацій. Я знаю, що і у Москви є багато своїх аргументів", – сказав Данилевич.

Вирішення українського питання може затягнутися на роки, вважає протоієрей, але воно необхідне, щоби відновити єдність православ'я.

"Константинополь сказав, що ми хочемо допомогти у вирішенні питання, не хочемо втручатися, використовувати на свою користь; по-друге, не хочемо вирішити проблему так, щоби породити велику проблему. Це означає, що без узгодження з усіма помісними церквами цього вони робити не будуть. На зустрічі з вищими ієрархами Константинопольського патріархату в присутності самого патріарха було сказано: той, хто говорить, що томос написано, і ще дещо інше робить, той діє проти інтересів Константинопольського патріархату", – підкреслив він.

Данилевич додав, що УПЦ МП не виступає проти автокефалії, але вважає необхідним насамперед подолати розкол.

"У автокефалії немає нічого поганого. Автокефалія церкви може бути. Наша церква устами єпископату сказала: нас влаштовує нинішній статус. Помилково буде вважати, що ми проти автокефалії. Але наразі рішення ухвалено саме таке. Наша позиція – спочатку має бути єдність, а потім томос. Нам потрібно подолати церковне розділення, розкол, який є в Україні, тут. Зараз користуються зовнішні сили цим поділом, який є в українському православ'ї. Зокрема Константинополь користується. Усі користуються. Тому рішення має бути в Києві. Не в Константинополі, не в Москві", – резюмував священик.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...