Освітня реформа в Україні: Румунський погляд, - дипломат

Український закон про освіту таки наробив галасу в Румунії, де багато «патріотів» завжди чекають приводу звинуватити українців у підступності і «поїданні румунських немовлят».

Про це пише у своєму блозі відомий український дипломат і блогер Богдан Яременко, передають Патріоти України.

Це, як і будь-яка агресивна політична інформаційна кампанія в будь-якій країні, не залишає уряду іншої можливості, ніж втручатися і реагувати.

За словами дипломата, в Румунії вважають, що положення про навчання в останніх двох класах виключно українською мовою, а не мовою нацменшин, є порушенням принципу, який передбачає можливість отримання навчання на рідній мові. По-друге, на думку румунів, закладені в законі принципи фінансування освіти на мовах нацменшин за рахунок місцевих бюджетів і можливість поступового скорочення викладання мовами нацменшин після 5-го класу на практиці означатимуть, що після 5-го класу на мовах нацменшин нічого не викладатиметься.

Румунські експерти закликають для зняття напруги навколо питання якомога швидше отримати висновок Венеціанської комісії про наш освітній закон. Богдан Яременко відзначає, що міністр закордонних справ Румунії Мелешкану, виступаючи на нашому форумі, не оминув цю тему, але висловлювався підкреслено стримано і дипломатично, що є доброю ознакою і знаком, з якою саме державою слід працювати, щоб зламати коаліцію і знайти рішення проблеми.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...