Освоєння Антарктики: україно-австралійське співробітництво

Нещодавно Україна провела з Австралією успішні переговори про дослідження Антарктики.

Антарктика

Україна розпочинає співпрацю з Австралією у новому напрямку - дослідження і освоєння Антарктики. Про це «Главкому» розповів посол України в Австралії Микола Кулініч, повідомляють Патріоти України.

«Австралія – антарктична країна, найближча до Антарктики, у них є Антарктичне агентство, вони фактично є основним координатором виконання договору про Антарктиду. А ми є стороною цього договору», - сказав він.

Посол розповів, що певний час тому в Австралії вперше за всю історію була українська делегація на чолі з представником уряду з питань Антарктики Дмитром Чеберкусом. «Вони провели успішні переговори з Австралією», - повідомив він.

Кулініч нагадав, що в України є наукова станція «Академік Вернадський», яку треба утримувати, завозити туди паливо. «Тож говорили про можливість використання австралійських технологій генерації електроенергетики там, на місці. Знайшли нарешті спільну мову про природоохоронну зону в районі моря Росса. Цей сегмент у нас дуже перспективний», - розповів посол.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...