8 серпня вшановують пам'ять святого Єрмолая, відомого як один із мучеників разом з Ермократом і Ерміппом, передають Патріоти України.
У IV столітті в результаті гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном, в Никомідійській церкві при підпалі загинули 20 тисяч віруючих, проте саме вони троє змогли врятуватися. Після цього вони тривалий час переховувалися на території імперії, продовжуючи навчати вірі в Христа.
Як свідчить переказ, одного разу повз будинок, в якому жив Єрмолай, проходив юнак, який був язичником. Єрмолай вийшов йому назустріч і почав роз'яснювати хибність язичницьких вірувань. Після цього юнак покаявся і став щодня відвідувати Єрмолая. Згодом саме він став відомий як мученик Пантелеймон. Зрештою Єрмолай, а також його учні Ермократ і Ерміпп були викриті й арештовані. Їм запропонували відректися від віри в Христа, але вони відмовилися зробити це.
Як правило, 8 серпня радувало гарною погодою, а тому селяни намагалися розправитися з усіма польовими роботами.
У народі говорили: "Єрмолай — хліб прибирай" — і намагалися прибрати хліб з поля якомога раніше, тим більше що цей день частіше за все був теплим і сухим. З Єрмолая починали збирати ранні яблука, але їсти їх ще не можна, оскільки прийнято було чекати Яблучного Спаса. Їх використовували для домашніх наливок, варення та інших заготовок, сушили.
Крім того, до 8 серпня достигала рання картопля, з якої готували млинці, котлети, вінегрет, окрошку - такі страви прикрашали стіл у спекотний день. Подавали 8 серпня картоплю з яловичиною і навіть оселедцем з сухарями.
Знахарі відправлялися збирати цілющі трави, оскільки, згідно з прикметами, вважається, що саме зараз, після ранкової роси, вони будуть володіти корисними властивостями.
Прикмети 8 серпня:
Єрмолай — хліба прибирай.
Вранці — холодна роса, а вдень гримлять небеса.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...