Їм ніхто не платить гроші. Все, що вони роблять, виключно безкоштовно. Це головне, - пише у своєму блозі журналіст, місцевий експерт Google 8 рівня Наталія Ряба, передають Патріоти України.
"Бо я, як місцевий експерт, завжди чую одні й ті самі питання: "А тобі за це платять? А скільки?". Ніскільки. Ентузіазм – це ключове.
Щоб стати місцевим експертом треба зареєструватись у програмі "Місцеві експерти" через свій Google акаунт. А далі все дуже просто. Фотографуйте, описуйте, редагуйте – і накопичуйте бонуси.
Відвідали цікавий ресторан чи кафе, зробіть детальні фото – і опублікуйте на Google Maps. Любите знімати відео? Фіксуйте все на свої камери і додавайте короткі ролики на карти. Сподобався або ж, навпаки, розчарував заклад – напишіть про це відгук.
Я є місцевим експертом лише рік. За цей час додала на Google Maps майже 5 тисяч фотографій. Їх передивилось майже 3 мільйона людей у всьому світі.
Мало це чи багато? Хтозна. Але це є моїм особистим досягненням на гуглівських картах. Це важко пояснити, але отримуєш неймовірне задоволення лише від одного усвідомлення: мої фото та відгуки комусь допомагають.
Моя сім’я знає, з ким живе: ми не йдемо з магазину чи кінотеатру, доки я не сфотографую все потрібне. У деяких магазинах мене вже пізнають – і охорона не летить на зустріч із шаленими криками: "А хто вам дозволяв знімати?!?".
Хоча трапляється різне: одного разу у селі під Києвом за мною біг натовп селян, бо, бачите, я вирішила сфотографувати місцевий магазин! Було кумедно і не дуже. Ти ж їм не поясниш, що ти – місцевий експерт Google.
Все це я роблю без грошей, але з бонусами. За кожне фото, відео, відгук чи редагування – отримуєш бали. Десь більше, десь менше – сумарно це формує рейтинг (рівень) місцевого експерта.
Усього таких рівнів є 10. Чим вище піднімається місцевий експерт, тим більше бонусів він отримує. Із практичних – 100 гігабайтів на Google диску, безкоштовний доступ на 3 місяці до Google music, знижки на кіно з акційної колекції в Google Play, доступ до нових продуктів Google раніше інших користувачів.
Але найголовніше і найважливіше не це – досягнувши 5-го рівня, будь-хто може подаватись на участь у щорічному саміті місцевих експертів у Сан-Франциско.
19 травня 2017 року. Цю дату чекали місцеві експерти по всьому світу. Саме цього дня Google відправив листи тим щасливцям, які їдуть на саміт. І я отримала такий лист.
Я їду у Сан-Франциско! Це, мабуть, найдивовижніше, що зі мною траплялось за останній час. Я ніколи не вигравала у лотерею. Хоча запрошення на саміт і не розглядаю, як щасливий квиток. Переконана, що мене вибрали не випадково, а саме за мою роботу для Google Maps. Та грець з ним! Головне, що я їду!
Крім мене, обрали ще одного українця – теж місцевого експерта з Києва. Чому саме нас обрали? За додані якісні фото чи ґрунтовні відгуки – ми справді не знаємо. Але головне інше – українців почали відбирати на саміт місцевих експертів! Ще торік не було жодного представника України у Сан-Франциско.
Саміт Місцевих експертів тривав 2,5 дні – з 10 по 13 жовтня. Програма була розписана до хвилини. Ввечері у перший день – вечірка-знайомство не лише з учасниками саміту, але й з гуглерами. У Сан-Франциско приїхали 70 співробітників Google з усього світу, аби взяти участь у воркшопах і розповісти, як працює міжнародний гігант.
У другий день саміту – поїздка у Силіконову долину – в кампус Google – Googleplex. Дивовижне місце. Люди тут живуть, працюють, відпочивають – повний цикл. Хтось у вільний час грає в теніс, хтось грає у настільний хокей, а хтось вирощує маленький город прямо на території гуглівського кампуса.
Головний транспорт у кампусі – велосипеди. Їх можна брати на велопарковках, які повсюди стоять, і їхати у своїх справах.
Всі місцеві експерти працювали по групам, обговорювали найбільш актуальні проблеми, з якими стикаються на Google Maps.
На третій день саміту в приміщенні колишньої військової бази було продовження brainstorm "Як зробити карти кращими?". Одна з проблем, яку обговорювали, – доступність. І тут, зізнаюсь, було соромно. Бо багато азіатських країн (представники яких були на саміті) уже давно вирішили проблему пандусів, входів для людей з інвалідністю.
В Україні ж ще багато місць на Google Maps значаться, як недоступні для таких людей. Давайте це виправляти разом у 2018-му році!"
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...