Оце так: У стеженні за користувачами Facebook знайшли "російський слід"

Mail.ru Group потенційно мала сотні додатків, які були інтегровані з Facebook і могли збирати дані користувача.

Російська Mail.ru Group потрапила в сферу уваги концерну Facebook в рамках розслідування про зловживання користувацькими даними британською компанією Cambridge Analytica, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Mail.ru Group розробила сотні додатків для Facebook, частина яких залишилися неопублікованими. Як повідомила прес-служба соцмережі, тільки два додатки отримали двотижневий дозвіл на збір даних.

"За останні 6 місяців ми дізналися, що у Facebook було мало можливостей для контролю за збиранням та використанням даних користувачів третіми особами. Тепер ми дізналися, що найбільша в Росії технологічна компанія, чиї керівники тісно пов'язані з Володимиром Путіним, потенційно мала сотні додатків, які були інтегровані з Facebook і могли збирати дані користувача. Якщо це так, нам потрібно визначити, яка інформація була передана за допомогою Mail.ru і що могло бути зроблено з отриманими даними", – зазначив Марк Уорнер, представник Демократичної партії в Сенаті.

До 2015 року, в деяких випадках, коли користувачі Facebook взаємодіяли з додатками, створеними сторонніми розробниками, розробник не тільки отримував дані про цього користувача, але і про його або її друзів, включаючи ім'я, стать, дату народження, місце розташування, фотографії і те, що вони відзначали як "вподобане" на Facebook.

У 2014 році соцмережа оголосила, що змінює політику, і обмежить доступ розробників до даних. Представники Mail.ru Group повідомили, що російська компанія запустила на платформі Facebook близько 20 ігор. Аймі Арчибонд, віце-президент Facebook з партнерських зв'язків, заявив, що інтернет-гігант поки не має в своєму розпорядженні доказів того, що Mail.ru Group неправильно використала дані користувачів. Разом з цим Арчибонд зауважив, що розслідування триває, і не став відповідати на питання, чи є у Facebook можливість визначити, як російська компанія використала отримані дані. Соцмережа не повідомила, скільки даних користувачів отримано Mail.ru Group і чи були отримані деякі дані про американських громадян.

Mail.ru Group контролюється USM Holdings - компанією, заснованою Алішером Усмановим, який був включений до опублікованого в січні міністерством фінансів США списком бізнесменів, пов'язаних з Кремлем. Російський інвестор Юрій Мільнер був головою Mail.ru Group, поки не пішов у відставку в 2012 році. Мільнер сказав журналу Forbes, що він був членом тодішньої інноваційної комісії президента Росії Дмитра Медведєва з 2009 по 2011 рік.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...