Пам'ятник українському священику з'явиться в польському Любліні

Пам'ятник буде створено з ініціативи Люблінського фонду духовної культури пограниччя.

У польському Любліні на території колишнього концтабору Майданеку поставлять пам'ятник українському греко-католицькому священику Омеляну Ковчу, якого вважають символом примирення і згоди між людьми. Відповідне рішення міськрада затвердила рік тому. Пам'ятник буде створено з ініціативи Люблінського фонду духовної культури пограниччя. Його виготовленням займається київський скульптор Олександр Дяченко, передають Патріоти України з посиланням на Наше слово.

На пам'ятнику буде напис польською, українською мовами та івритом з фрагментом листа отця до сім'ї, де він просить не намагатися звільнити його з концтабору: "Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той самий Великий і Всемогутній Бог веде нас. Коли я молюся, кожен теж молиться... Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності".

Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 р. у селі Космач на Косівщині в родині священика. У 1919-1921 роках він служив капеланом в Українській Галицькій армії. Після початку Другої світової війни виступав проти переслідування людей різних національностей, у тому числі хрестив і рятував євреїв, відвідував їх у гетто і заборонив своїм парафіянам брати участь в антиєврейських діях.

У січні 1943 року отця Омеляна Ковча заарештували і ув'язнили в концтаборі Майданек. Отець до останнього дня життя сповідав і причащав в'язнів концтаборуКовч помер від флегмони ноги, що призвела до серцевої недостатності.

У 2001 році Папа Римський Іванн Павло II проголосив отця Омеляна Ковча блаженним мучеником разом з іншими мучениками греко-католицької церкви.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...