Уряд вже працює над низкою законодавчих змін у чинній системі. Про те, які нововведення заплановані на 2018 рік, і що чекає українських пенсіонерів у найближчому майбутньому, передають Патріоти України з посиланням на "Сегодня".
Так, нещодавно було анонсовано підвищення пенсій військовим, згідно якого перерахування виплат планується провести для 498 тис. військових пенсіонерів, а саме підвищення пройде в три етапи:
В уряді зазначають, що завдяки такому рішенню, виплати військовослужбовцям виростуть як мінімум у два рази. А перші гроші військові повинні отримати вже в квітні цього року. Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про те, що відомство працює над розробкою механізму, який зробить роль стажу вище ролі заробітної плати при нарахуванні пенсій.
У жовтні минулого року пенсіонери вже отримали надбавки, але, навіть у людей з великим стажем роботи, надбавки виявилися невисокими, тому що перше, що враховується при осучасненні пенсій - це розмір заробітної плати, а не кількість стажу.
"Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більша, ніж роль заробітної плати. Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, який змушує нас виправити деякі перекоси", - заявив Рева.
Міністр зазначив, що ігнорування трудового стажу громадян стало одним із недоліків пенсійної реформи в 2017 році, який потрібно виправити. За його словами, підготовка до другого етапу пенсійної реформи, який буде реалізовуватися у 2019 році, вимагає нейтралізації дисбалансів, які були виявлені на першому етапі реформування.
Іншим недоліком реформи стало те, що пенсіонери, які працювали після виходу на пенсію, отримали виплати в меншому розмірі. Так сталося через те, що стаж дорахувався, а коефіцієнт, за яким розраховуються пенсії, впав.
Зараз уряд доопрацьовує законопроект про накопичувальну систему пенсійного страхування. Згідно з проектом №6677, накопичувальна система повноцінно почне працювати з 1 січня 2019 року.
У документі прописано, що українці, які молодші за 35 років, будуть зобов'язані збирати на пенсію вже з наступного року. Перший рік буде стягуватися 2% від зарплати, але внесок буде рости на 1% щорічно, поки не досягне 7%. Для тих, хто старше 35 років, участь у накопичувальній системі буде добровільним.
Також, відомо, що систему накопичення на пенсію будуть забезпечувати недержавні фонди.
Експерти пояснюють, що наразі існує обов'язковий внесок - 22% до солідарної системи. Найімовірніше, його відміняти не будуть, а просто додадуть ще необхідний відсоток для накопичувальної системи і, в кінцевому підсумку, українці на пенсію будуть відраховувати 29% від своєї зарплати.
У багатьох європейських країнах функціонують відразу всі три рівні пенсійної системи (перша - солідарна система, яка діє наразі, друга - обов'язкова накопичувальна система, яку планують ввести на початку 2019 року; і третя - добровільна накопичувальна система).
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...