Про це повідомляє "Сегодня", передають Патріоти України.
Перший рік буде стягуватися 2% від зарплати, проте внесок буде рости на 1% у рік, поки не досягне 7%. Кабінет міністрів найближчим часом визначить, хто і як контролюватиме роботу системи, а також сформує правила і вимоги програми.
За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, є три рівні пенсійної системи. Перший - солідарна система, туди йде наш обов'язковий єдиний соцвнесок у 22%. Другий - який введуть у 2019 році, - обов'язкова накопичувальна система. Третій - добровільна накопичувальна система.
Пендзин зазначає, що обов'язковий внесок у 22% до солідарної системи залишиться, а до нього додасться ще й внесок у накопичувальну - 7%. У підсумку українці будуть платити за свою майбутню пенсію 29% від зарплати.
Керуючий директор групи ICU Григорій Овчаренко наголошує, що майбутні накопичувальні рахунки відкриють у пенсійних фондах.
"Згідно із законом про пенсійне держстрахування, протягом перших 2 років після запуску накопичувальної системи буде діяти держфонд. А потім учасник зможе перевести накопичення в недержавний фонд", - заявив Овчаренко.
Водночас міністр соцполітики Андрій Рева вважає, що накопичувальна пенсійна система повинна бути спочатку недержавною, а українці повинні мати можливість самостійно обирати фонд.
"Внесок повинен платити сам працівник зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити", - резюмував Рева.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...