"Перетворити Білорусь в яку-небудь Абхазію", - білоруський політолог про плани Кремля (відео)

Відносини Росії й Білорусі наразі розвиваються у напрямку остаточного поглинення останньої.

"Водночас про усунення Олександра Лукашенка - фізичне чи політичне - наразі не йдеться", - розповів незалежний білоруський політолог, керівник Центру політичного аналізу і прогнозів Павло Усов, передають Патріоти України.

"Кремль застосовує усі механізми, зокрема економічні, не для того щоб прибрати Лукашенко, а щоб зробити його повністю ручним і контрольованим, як це було в 90-ті рр. Щоб припинити усілякі його загравання з Заходом і перетворити Білорусь за рівнем політичної і економічної самостійності в якусь небудь Абхазію, наприклад", - зазначив він.

Своєю чергою, додав Усов, Лукашенко не бажає йти на конфронтацію з Росією, розуміючи, що "від Кремля можна очікувати чого завгодно".

"При тому, що політичної можливості протистояти Росії (у Лукашенка - ред.) немає жодної, з тієї простої причини, що за 24 роки Білорусь перетворена в економічний придаток Росії. А за умов відсутності економічної самостійності і причому, якщо говорити про те, що авторитарний режим в Білорусі не проєвропейський, а проросійський, то шукати якусь стратегію виходу з глухого кута просто не має сенсу. Тому що для цієї стратегії необхідна нова свідомість, новий президент, нове політичне керівництво", - наголосив експерт.

Водночас, поява влітку у соцмережах чуток про "інсульт" у Лукашенка чи про можливість усунення його Кремлем, як вважає Усов, є справою рук керівництва РФ, котре в такий спосіб збиралося психологічно натиснути на президента Білорусі під час його перемовин з Путіним у Сочі.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...