"Перетворити Білорусь в яку-небудь Абхазію", - білоруський політолог про плани Кремля (відео)

Відносини Росії й Білорусі наразі розвиваються у напрямку остаточного поглинення останньої.

"Водночас про усунення Олександра Лукашенка - фізичне чи політичне - наразі не йдеться", - розповів незалежний білоруський політолог, керівник Центру політичного аналізу і прогнозів Павло Усов, передають Патріоти України.

"Кремль застосовує усі механізми, зокрема економічні, не для того щоб прибрати Лукашенко, а щоб зробити його повністю ручним і контрольованим, як це було в 90-ті рр. Щоб припинити усілякі його загравання з Заходом і перетворити Білорусь за рівнем політичної і економічної самостійності в якусь небудь Абхазію, наприклад", - зазначив він.

Своєю чергою, додав Усов, Лукашенко не бажає йти на конфронтацію з Росією, розуміючи, що "від Кремля можна очікувати чого завгодно".

"При тому, що політичної можливості протистояти Росії (у Лукашенка - ред.) немає жодної, з тієї простої причини, що за 24 роки Білорусь перетворена в економічний придаток Росії. А за умов відсутності економічної самостійності і причому, якщо говорити про те, що авторитарний режим в Білорусі не проєвропейський, а проросійський, то шукати якусь стратегію виходу з глухого кута просто не має сенсу. Тому що для цієї стратегії необхідна нова свідомість, новий президент, нове політичне керівництво", - наголосив експерт.

Водночас, поява влітку у соцмережах чуток про "інсульт" у Лукашенка чи про можливість усунення його Кремлем, як вважає Усов, є справою рук керівництва РФ, котре в такий спосіб збиралося психологічно натиснути на президента Білорусі під час його перемовин з Путіним у Сочі.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...