Перевалило на третю сотню: Скільки парафій колишньої УПЦ МП вже перейшло до ПЦУ (мапа)

Найбільш активний цей процес на заході та в центрі України.

Уже 200 парафій РПЦ в Україні (раніше — УПЦ МП) прийняли рішення про перехід до єдиної Православної церкви України, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Також значно активізувалися Північ, Південь і столичний регіон. У той же час на сході країни процес зміни громадами РПЦ приналежності відбувається значно повільніше.

Відповідна інформація представлена в інтерактивній карті переходів релігійних громад до об'єднаної української церкви.

Так, перша громада РПЦ на Харківщині — парафіяни с. Дмитрівка Богодухівського району — прийняла рішення про перехід в ПЦУ лише 01 лютого 2019 року.

Підкреслюється, що найбільше переходів на цьому етапі зафіксовано у Вінницькій області, також багато парафій прийняли рішення приєднається до ПЦУ у Волинській, Хмельницькій і Львівській областях. Зокрема, в Сокальському районі на Львівщині рішення про перехід до ПЦУ взяли абсолютно всі парафії РПЦ.

Відзначимо, архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій (Зоря) в кінці січня повідомив, що до новоствореної помісної Православної церкви України приєдналися 120 парафій РПЦ.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що встановлює механізми зміни релігійними організаціями своєї підпорядкованості чинним в країні та за її межами центрам.

Згідно з новими нормами:

  • Для прийняття рішення потрібна підтримка 2/3 членів релігійної громади.
  • Реєстрація змін до статуту про перехід.
  • Незгодна частина може зареєструвати окрему релігійну громаду.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підпорядкованості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи" був прийнятий Верховною Радою 17 січня 2019 року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Дуже спокуслива лялечка": Міс Україна без білизни продемонструвала свої принади крупним планом (фото)

вівторок, 19 жовтень 2021, 3:00

Українська похвалилася досконалими формами в пікантній фотосесії. Українська модель переможниця конкурсу Міс Україна 2018 Леоніла Гузь похвалилася шикарним бюстом у фотосесії фотографу Andrew White. Леоніла Гузь позувала топлес і без білизни в незвичай...

З архіву ПУ. "Камни с неба": "Ми ж люди, що ви з нами робите, зупиніться!" - мешканка Криму до "влади"

понеділок, 18 жовтень 2021, 16:00

Кримчани не розуміють, чому з моменту "возвращения в родную гавань" "влада" нічого не робить для розвитку півострова, і з кожним роком в Криму якість життя людей тільки погіршується. Як зазначає в Twitter блогерка RoksolanaToday & КримUA, сепаратисти д...