Перевірки і не тільки: Які "сюрпризи" готують для субсидіантів в Україні

В Україні банківську таємницю можна порушити не тільки за рішенням суду, а й для перевірки субсидіантів. У такому випадку підозрілий переказ може стати підставою для того, щоб поставити під сумнів правомірність надання допомоги.

Банки в останню чергу зацікавлені в тому, щоб передавати інформацію про своїх клієнтів податківцям. Завдання фінансової установи: переконати клієнта, що гроші будуть збережені, а вся їхня особиста інформація - в таємниці. Але є кілька "але", передають Патріоти України.

Коли банк може "поскаржитися" чиновникам:

• якщо ви оформили субсидію, пільгу, соціальну допомогу, пенсію;

• якщо податкова проводить стосовно вас перевірку і є відповідні рішення суду;

• якщо стосовно вас проходить кримінальне розслідування і є рішення суду.

Відповідно до чинного закону, Міністерство фінансів для перевірки українців, які отримують гроші від держави (пенсія, субсидія, виплата переселенцям і т.д.) має право запросити в банку дані, які містять банківську таємницю. При цьому питати дозволу у того, чий рахунок перевірять, не потрібно.

"При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані", - йдеться в законі № 3629.

Наприклад, якщо ви оформили субсидію, але при цьому не вказали додатковий дохід - від здачі нерухомості в оренду, продажу чого-небудь онлайн, підробітку - Мінфін може запросити інформацію в банку і на підставі отриманих даних внести вас до "сірого списку". Його передадуть в Мінсоцполітики та вже там будуть приймати рішення, забирати субсидію чи ні.

Якщо пільговик щомісяця отримує певну суму, її також варто вказати як додатковий дохід, заповнюючи декларацію. Якщо ж по декларації грошей немає, а по факту - є, це може стати підставою для скасування субсидії, вважає податковий експерт, керуючий партнер BakerTillyUkraine Олександр Почкун.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...