Перший в Україні: На Черкащині висадили промисловий сад ківі

Перші тонни врожаю очікуються до 2021-2022 року.

Український фермер в Черкаській області висадив перший в країні промисловий сад ківі. Рослини в саду - з морозостійкого сорту Карпат Стратона Валентайн, для його акліматизації до українських умов знадобилося 17 років, передають Патріоти України.

На 0,5 гектарах фермер В'ячеслав Кантур посадив першу промислову плантацію - 500 саджанців. Наступної весни планує садити ще 5 тис. саджанців на п'яти гектарах. Морозостійкий кущ витримує температуру до мінус 28 градусів.

Відзначається, що такий бізнес вимагає чималих інвестицій. Стартові вкладення для саду ківі - 15 000 доларів на гектар. Вартість крапельного поливу на пів-гектара - близько 1 500 доларів. Ківі - це ліана, і йому потрібна опора, яка обійдеться в 4000 доларів на гектар. Близько 2 000 доларів коштуватиме покращення ґрунтових умов, і ще близько 3 000 доведеться витратити на догляд за рослиною протягом трьох років до першого врожаю.

Однак в перший же врожайний рік інвестиції в сад окупаються з лихвою. Мінімальна врожайність з куща - 30 кг, і якщо на гектарі 1 000 кущів, то урожай складе 30 тонн. За мінімальної закупівельної ціни в 1 євро за кг ягоди вийде 30 000 євро з гектара.

"Планую, що до 2020 року плантація ківі складе 10,5 гектарів. І така площа саду дозволить отримувати як мінімум 500 000 доларів на рік, - розповів фермер.

Джерело: Агроинсайдер
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...