"Я фарбував стіни в квартирі і милувався видом з вікна. Мало не впав, коли побачив вдалині над озерами смерчі. Їх було всього три. Всі три не встиг зняти, так як два розчинилися в озері, але один вдалося зняти на відео. Цей смерч був найбільший. Він значно вище наших будинків", - розповів очевидець.
За словами директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди, смерчі є досить рідкісним і непрогнозованим для Києва явищем. "Для утворення смерчів потрібно кілька чинників: висока температура, дуже висока вологість повітря, насиченість атмосфери вологою і сприятливі синоптичні процеси. Вони виникають в тих місцях, де є цей комплекс сприятливих факторів ... При виникненні 100 подібних ситуацій, тільки в одному виникає таке явище. Тому прогнозувати його практично неможливо", - пояснив Кульбіда.
За його словами, смерчі щорічно спостерігаються в різних регіонах України, але у нас вони не такі масштабні і руйнівні, як в США. Хоча все одно становлять небезпеку.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...