Платимо по-новому: Що потрібно знати про споживче кредитування

​Реальна ставка по кредиту в Україні іноді досягає 135% річних, в той час як середня по країні коливається в межах від 22 до 38%.

Справа в тому, що крім «тіла кредиту» і відсотків доводиться оплачувати комісії, штрафи та послуги, про які ні в рекламі, ні в відділенні фінустанови не йшлося, йдеться в пояснювальній записці до закону №2455 «Про споживче кредитування», повідомляють Патріоти України.

З 20 червня закон вступає в силу, вводячи нові правила роботи кредитного ринку. Банки не зможуть в рекламі вказувати процентну ставку без урахування додаткових комісій, платежів і санкцій.
«У розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки по кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов'язані з кредитом. Ця вимога буде застосовуватися лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача», - йдеться в документі.

Також банк або інша фінансова установа зобов'язаний буде оцінювати кредитоспроможність позичальника. Для цього українцям доведеться надавати відповідні документи, наприклад, довідку про доходи. Швидко отримати кредити тільки з паспортом стане складніше.

Ще одна важлива зміна - змінюється черговість погашення кредиту. Раніше боржники в першу чергу погашали штрафні санкції і відсотки, в результаті чого «тіло кредиту» фактично не змінювалося. Після вступу закону в силу, в першу чергу буде погашатися сума простроченого боргу, потім «тіло кредиту» і тільки після цього - штрафні санкції. Парламентарії вважають, що це дозволить боржникам позбутися від «нескінченного лічильника».

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Мені пох*й!": Український музикант навіть не знає, що на Донбасі триває війна (відео)

неділя, 5 грудень 2021, 15:00

Бардаш родом з Алчевська. Але там він вже давно не живе. І, за його словами, не збирається туди повертатися тому, що не сумує за рідним краєм. Український продюсер і музикант Юрій Бардаш, який виступає під ім'ям YOURA, не знав, що на Донбасі досі трива...

З архіву ПУ. Названо ТОП-10 вживаних "безпроблемних" авто (фото)

неділя, 5 грудень 2021, 4:00

Відшукати серед величезного числа пропозицій хороший старий автомобіль – завдання не з простих. Однак, якщо не гнатися за престижністю авто, то вибрати можна. 1. Mazda 6. Дуже привабливий автомобіль у всіх сенсах. Виробники оснастили Mazda 6 безліччю р...