Платити доведеться цілий рік: Українцям з подачі МВФ готують нові тарифні "сюрпризи"

В рамках виконання вимог МВФ найближчим часом в Україні може з'явитися нова система перевірки отримувачів субсидій. Крім того, планується "розбити" тарифи на газ та опалення і підвищити тариф на газ.

В зв'язку з поділом тарифів на опалення і газ, українцям доведеться цілий рік платити за "розподіл" енергоресурсів на основі потужності, передають Патріоти України.

За розподіл споживачі платять і зараз, але розмір цієї плати прив'язаний до обсягів. Якщо не користуватися газом і теплом, то і за розподіл платити не потрібно. А чим більший об'єм споживання, тим вища плата за розподіл.

У МВФ з такою методикою не згодні. У вже прийнятих законах "Про ринок газу", "Про житлово-комунальні послуги", методиці НКРЕКП визначені нові підходи. Абонентську плату потрібно вносити цілий рік, а її розмір має бути фіксованим. Тобто, за газ доведеться платити, навіть якщо їм не користуєтеся, а частину від чинного тарифу на опалення доведеться платити цілий рік.

Вартість газу вирівняють відповідно до імпортного паритету. "Ввести тимчасовий механізм автоматичного коректування роздрібних тарифів на газ і опалення на шестимісячній основі в разі, якщо тарифи відрізняються на 10% або більше від рівня повного покриття собівартості (на основі імпортних цін ...)", - йдеться в підписаному меморандумі.

Нагадуємо, що якщо тариф на газ в Україні збільшити до рівня імпортного паритету, то кубометр подорожчає з 6,9 до 11,43 грн.

Остаточне рішення про те, як переглянуть вартість газу для українців, Кабінет міністрів має прийняти вже через кілька місяців. Повноцінно нові тарифи можуть зпрацювати з жовтня 2018 року.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Представники ЗСУ і Пентагону обговорили стратегію розвитку повітряних сил України

середа, 29 січень 2020, 5:45

Документ оборонного планування на довгострокову перспективу в ПС розробляється вперше. 24 січня ц.р. у Вінниці, представники Командування Повітряних сил Збройних сил України та делегації США обговорили питання Стратегії розвитку Повітряних сил та які в...

Хіти тижня. Подалі від Москви: Названо три регіони, що претендують на незалежність від Кремля

вівторок, 28 січень 2020, 23:05

Коли в Росії погіршиться фінансове становище, найбагатші регіони – Якутія, Урал і Далекий Схід – вимагатимуть незалежності в центральної влади. За його словами, щойно це трапиться, Росію чекає неминучий розпад на кілька держав. "Росія розпадеться одноз...