Почалось буріння: Людство приступило до нового етапу вивчення Марсу

Марсіанський зонд HP3, побудований у Німеччині, вперше пробурив поверхню Марса, заглибившись на кілька десятків сантиметрів.

Невдовзі почнеться друга фаза його роботи в рамках програми InSight, передають Патріоти України з посиланням на DW.

"Під час роботи зонд, очевидно, наткнувся на камінь, після чого нахилився приблизно на 15 градусів, і або зрушив його, або пройшов повз", — розповів науковий керівник експерименту Тільман Шпон.

Як повідомив Німецький центр авіації та космонавтики (DLR), за перші чотири години работи пристрій справило близько 4 тисяч ударів по поверхні, заглибившись на відстань від 18 до 50 сантиметрів.

Після періоду охолодження вчені мають намір розпочати другий етап роботи зонда, який триватиме чотири години. У найближчі тижні зонд із дистанційним управлінням просунеться на п'ять метрів углиб із метою вимірювання температури і теплопровідності марсіанського грунту. Ці дані дозволять краще розуміти виникнення і розвиток поверхні, схожої на Землю.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...