Особливо постраждало від терористів духовенство, згадує у розмові з Gazeta.ua 39-річний Саїд Ісмагілов, муфтій духовного управління мусульман України "Умма", передають Патріоти України.
"Перші місяці з початку російської агресії залишався в окупованому Донецьку. Після Іловайська людей почали бити за стрічки з українським прапором на одязі і слово "Україна" на транспаранті. Викрадали і катували священиків-протестантів і греко-католиків. Я не одразу поїхав з Донецька, бо продовжував своє духовне служіння.
У вересні мене приїхали заарештовувати. За кілька тижнів до того я переїхав до іншого помешкання. Біля будинку зупинилися дві автівки й озброєні автоматами військові увірвалися на подвір'я. Почали запитувати про мене сусідів, ті сказали, що нічого не знають. Позаглядали у вікна, подивилися на навісний замок, сусідам залишили телефон і наказали дзвонити негайно, коли мене побачать. Ті одразу зателефонували мені й сказали, аби втікав.
Я зібрався і виїхав до Маріуполя рейсовим автобусом. У бойовиків тоді не було електронної бази даних і на блокпостах вони стояли з паперовими списками людей, яким виїзд був заборонений. Усіх пасажирів швидко перевірили й посадили назад до автобуса, а мій паспорт дивилися довго. У списках мене записали як Саїда Ісмагілова, але за паспортом я – Сергій Ісмагілов. Почали запитувати, хто я такий. Вийняв робоче посвідчення викладача університету й показав їм. Сказав, що їду в Маріуполь, аби отримати зарплату, бо в Донецьку вже не працюють банки. Хлопець, який тримав мій паспорт, запитав, чи знаю я Саїда Ісмагілова. Я спокійно відповів, що це, мабуть, якийсь мій однофамілець. Після того відпустили.
В автобусі біля мене сіла "ватна" бабуся й почала лякати, що мене заарештують і вб'ють на "укропівському" блокпості. Відповів їй: "Головне, що на цьому живий залишився", - розповів муфтій.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...