"Почали бити за українські стрічки, викрадали і катували священиків - протестантів і греко-католиків", - донеччанин про звірства російських терористів на Донбасі

У Донецьку восени 2014 року російські кадровики й місцеві бойовики арештовували та катували людей за релігійні погляди й жовто-блакитну стрічку на одязі.

Особливо постраждало від терористів духовенство, згадує у розмові з Gazeta.ua 39-річний Саїд Ісмагілов, муфтій духовного управління мусульман України "Умма", передають Патріоти України.

"Перші місяці з початку російської агресії залишався в окупованому Донецьку. Після Іловайська людей почали бити за стрічки з українським прапором на одязі і слово "Україна" на транспаранті. Викрадали і катували священиків-протестантів і греко-католиків. Я не одразу поїхав з Донецька, бо продовжував своє духовне служіння.

У вересні мене приїхали заарештовувати. За кілька тижнів до того я переїхав до іншого помешкання. Біля будинку зупинилися дві автівки й озброєні автоматами військові увірвалися на подвір'я. Почали запитувати про мене сусідів, ті сказали, що нічого не знають. Позаглядали у вікна, подивилися на навісний замок, сусідам залишили телефон і наказали дзвонити негайно, коли мене побачать. Ті одразу зателефонували мені й сказали, аби втікав.

Я зібрався і виїхав до Маріуполя рейсовим автобусом. У бойовиків тоді не було електронної бази даних і на блокпостах вони стояли з паперовими списками людей, яким виїзд був заборонений. Усіх пасажирів швидко перевірили й посадили назад до автобуса, а мій паспорт дивилися довго. У списках мене записали як Саїда Ісмагілова, але за паспортом я – Сергій Ісмагілов. Почали запитувати, хто я такий. Вийняв робоче посвідчення викладача університету й показав їм. Сказав, що їду в Маріуполь, аби отримати зарплату, бо в Донецьку вже не працюють банки. Хлопець, який тримав мій паспорт, запитав, чи знаю я Саїда Ісмагілова. Я спокійно відповів, що це, мабуть, якийсь мій однофамілець. Після того відпустили.

В автобусі біля мене сіла "ватна" бабуся й почала лякати, що мене заарештують і вб'ють на "укропівському" блокпості. Відповів їй: "Головне, що на цьому живий залишився", - розповів муфтій.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...