Як зазначає видання, негативний настрій іноземних інвесторів щодо Росії зберігався більшу частину року. Тільки в січні російські фонди зафіксували приплив інвестицій в обсязі понад 0,5 млрд доларів. Потім ринок накрили дві потужні хвилі відтоку - навесні і восени.
Експерти пояснюють ситуацію, що склалася, негативним геополітичним фоном навколо Росії, зокрема, відразу декількома пакетами американських санкцій, а також падінням цін на нафту.
У той же час негативну ситуацію з втечею іноземних інвесторів компенсував високий внутрішній попит. В результаті російські фондові індекси в 2018 році виявилися одними з кращих.
Індекс Московської біржі, що розраховується в рублях, додав більше 11%, доларовий індекс РТС знизився лише на 7%. Більшість інших фондових індексів країн з групи ринків, що розвиваються (emerging markets) втратили з початку року 10-28%. Європейські індекси знизилися за цей же час на 16-20%, а американські - на 8%.
За даними сайту Investfunds, за 11 місяців поточного року в пайові інвестиційні фонди і змішаних інвестицій надійшло майже 30 млрд рублів - рекордний обсяг за всю історію фондів даних категорій. Істотно зросли вклади в акції з боку заможних росіян.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...