"Починається системна світова криза. Країни шукають нові шляхи організації соціального гуртожитку. Відповіді на цей виклик ще немає. Нерозуміння, куди рухатися далі, заважає Євросоюзу допомагати ефективніше. Вони не знають, що робити, щоб світ не скотився у війну всіх проти всіх. Зараз загроза дуже суттєва", - вважає він.
На думку експерта, багато подій у ЄС нагадують політику пізнього СРСР. "Вони не можуть знайти баланс між свободами й відповідальністю людей перед суспільством, між спільним і приватним. Обмежують доступ до інформації, бо вона може викликати хибні висновки. Це йде у розріз із принципами плюралізму - зворотна сторона толерантності. Відбувається селекція цінностей.
Ініціатори таких змін вважають, що роблять це для захисту громадян. Але у підсумку отримуємо величезну дискримінацію. Наприклад, негативне ставлення до курців чи м'ясоїдів. Починається подібна кампанія стосовно цукру. Людям хочуть нав'язати, що солодке вбиває. Це - визначення ворога й дискримінація. Якщо кажемо про реальну толерантність, то треба створити умови, де різні цінності можуть повноцінно спів-існувати. А не домінувати одна над одною", - пояснює Тарас Бебешко.
Найлегше у світі зараз Росії, каже філософ. "Вона обрала антиправовий шлях варварства й ігнорує всі світові норми й домовленості. Сміються над життям своїх громадян та інших держав. Щастя - у невіданні. Але решта цивілізованого світу продовжує пошуки нової моделі існування", - додає він.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...