Похорон російського ВПК: Індія встромила "ножа" у мрію Кремля підтягнути свою винищувальну авіацію до світових стандартів

Без індійських мільярдів доларів вдосконалювати бойові машини практично нема за що. Адже бюджету Росії на ці потреби явно недостатньо.

Індія розглядає винищувач Lockheed Martin F-35 Lightning II («Блискавка») в якості кандидата на поповнення своїх ВПС. Портал business-standard.com повідомив про те, що індійське військове командування запросило представників компанії Lockheed Martin провести брифінг про можливості новітніх винищувачів, передають Патріоти України.

За неофіційною інформацією, ВПС Індії розглядає можливість придбання 126 нових винищувачів, які замінять морально застарілі МіГ-27 і МіГ-29. Індійську армію цікавить модифікація F-35A, яка єдина з трійки F-35 оснащена вбудованою авіаційної гарматою.Винищувач Lockheed Martin F-35 Lightning II

ВПС Індії також повинні почати отримувати перші із 36 винищувачів Rafale в 2019 році. Спочатку планувалася закупівля 126 середніх багатоцільових бойових літаків, проте вищевказана цифра поки є підсумковою. 27-28 жовтня 2017 року Індію відвідала Міністр Збройних сил Франції Флоранс Парлі, в ході візиту було обговорено питання про постачання додаткових Rafale.

Таким чином, проект Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA), який Індія розвивала спільно з Росією на базі Су-57, фактично похоронений. Нагадаємо, що в жовтні минулого року командування ВПС Індії повідомило, що програма FGFA не відповідає їхнім вимогам, і в її рамках не вдасться створити літак, який міг би демонструвати можливості, близькі до американського винищувача F-35. Тому ВПС Індії «не прагнуть продовжувати програму FGFA».Винищувач Су-57 (ПАК ФА, Т-50, Виріб 701, винищувач 21)

У доповіді також вказулось, що програма FGFA не здатна забезпечити створення винищувача з низьким рівнем скритності. Крім того, спільна індійсько-російська розробка оснащена «не модульною концепцією двигунів», що, на думку індійських військових, робить технічне обслуговування літаків дорогим і складним.

Це не перша критика на адресу програми FGFA з індійської сторони. Раніше в 2014-му Індію не задовольнили турбореактивні двигуни АЛ-41Ф1, бортова радіолокаційна станція, рівень малозамітности і пропоновані системи підвіски озброєння.

Програма FGFA стартувала в 2007 році, її основними підрядником стали ПАТ «Компанія «Сухой» з російського боку і Hindustan Aeronautics Ltd з індійської. Країни домовилися про створення винищувача п’ятого покоління на базі російського ПАК ФА, також відомого як Т-50 і пізніше перейменованого в Су-57. В. Путін, після спостереження влітку 2010 р. за ходом випробувань літака, заявив: «На первом этапе создания самолёта было потрачено 30 миллиардов рублей, ещё столько же требуется для завершения проекта». Він пояснив, що потім почнеться модернізація двигуна, озброєння і так далі. При цьому, за словами Путіна, літак буде в 2,5-3 рази дешевше закордонних аналогів. Індія планувала (на 2012 р.) закуповувати Су-57 за ціною 100 млн доларів за літак. В рамках першого етапу програми вартістю $ 295 млн був розроблений дизайн індійського винищувача, але далі проект FGFA не просувається через безліч розбіжностей, що виникли між сторонами.

В останні роки Індія неодноразово висловлювала невдоволення російськими літаками, зокрема, критиці піддалося якість палубних винищувачів МіГ-29К. Тому Індія поступово переходить до закупівель західних літаків. Так, в 2016 році був укладений контракт на закупівлю французьких винищувачів Rafale, а в минулому році радянські протичовнові літаки Ту-142M «Альбатрос» були замінені на американські Boeing P-8A Poseidon.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...