Помер головний шпигун Ізраїля (фото)

Ейтан брав участь у багатьох таємних операціях спецслужб Ізраїлю. Найгучнішою стало захоплення нацистського злочинця, обер-штурмбанфюрера СС Адольфа Ейхмана, керівника реферату IV B-4 Головного управління безпеки Райху (РСХА).

23 березня, у віці 92 років, помер Рафі Ейтан – один із творців ізраїльської розвідки, який брав участь в операції з викрадення нацистського злочинця Адольфа Ейхмана, передають Патріоти України з посиланням на ізраїльські ЗМІ.

Ще у підлітковому віці Рафі Ейтан вступив у лави підпільної організації Хагани і брав участь в бойових акціях проти британських військ у Палестині. Під час однієї з операцій дістав серйозне поранення.

Під час війни за незалежність Ізраїлю (1948—1949) Рафі Ейтан служив в армійській розвідці як офіцер. Він став працювати в оперативному підрозділі, який був організований спільно Моссадом і Загальною службою безпеки (ШАБАК).

Крім того, Ейтан брав участь у багатьох таємних операціях спецслужб Ізраїлю. Найгучнішою стало захоплення нацистського злочинця, обер-штурмбанфюрера СС Адольфа Ейхмана, керівника реферату IV B-4 Головного управління безпеки Райху (РСХА), який відповідав за здійснення "остаточного вирішення єврейського питання".

Після поразки Третього Райху Ейхман утік до Аргентини. Проте агенти ізраїльської розвідки вистежили есесівця, схопили й вивезли на територію Ізраїлю. Там один з виконавців Голокосту був засуджений до страти у 1962 році.

У 1972 році Ейтан вийшов у відставку. Протягом 1975—1976 років він обіймав посади помічника радника прем’єр-міністра Ізраїлю з національної безпеки, а також радника прем’єр-міністра з питань боротьби з терором.

1981 року його призначили на посаду голови відділу з наукових зв’язків при міністерстві оборони, який, на думку деяких ЗМІ, займався науковим і промисловим шпіонажем.

У 1985 році Рафі Ейтан звільнився з державної служби і почав займатися бізнесом та політикою.

У 2000-х він був депутатом кнесету, потім перебував на посаді міністра у справах пенсіонерів.

"Рафі Ейтан був одним зі стовпів ізраїльської розвідки в ціломо і Мосаду зокрема. Його ім’я навіки вписане в аннали історії безпеки Ізраїлю", — прокоментував смерть видатного розвідника голова зовнішньої розвідки Мосаду Йосі Коен.

Останні слова пошани Рафі Ейтану висловили президент Ізраїлю Реувен Рівлін, голова ШАБАКу Надав Аргаман, спікер кнесету Юлій Едельштейн та інші офіційні посадовці.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Більше не блондинка: Аліна Гросу після розлучення зважилася на зміну іміджу

середа, 20 жовтень 2021, 23:30

Співачка любить привертати до себе увагу і епатувати публіку. "Как оказалось пара прожила вместе не больше полугода после роскошной свадьбе в Италии, где Алина поменяла 5 нарядов, а торжество обошлось родителям экс-супругов больше чем в 100 000 евро. П...

З архіву ПУ. Будьте здорові! Медики назвали п'ять продуктів, які потрібно їсти кожен день

середа, 20 жовтень 2021, 23:05

Їх вживання позитивно впливає на м'язову масу, що грає важливу роль для стану здоров'я. Медики розповіли про п'ять продуктів, які рекомендується включити в раціон жінкам, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ. Згідно твердженням медик...