Однак є сфери, в яких Україна випереджає Захід. Просто ми до них давно звикли і часто навіть не помічаємо, - йдеться в матеріалі видання etcetera, передають Патріоти України.
ПОЧАТОК ЖИТТЯ. Ви здивуєтеся, але система соціального забезпечення матері і дитини в Україні – одна з найгуманніших у світі. Насправді, на планеті не так багато країн, в яких декретна відпустка триває цілих три роки і повністю оплачується.
ВЧИТИСЯ, ВЧИТИСЯ І ЩЕ РАЗ ВЧИТИСЯ. Про українську освіту прийнято говорити або погано, або нічого. І нерідко критика дійсно справедлива. Проте не варто забувати, що вища освіта в нашій країні як і раніше залишається загальнодоступною (навіть незважаючи на те, що кількість бюджетних місць скорочується). Нарешті, в Україні продовжують діяти різноманітні художні студії, спортивні секції, музичні школи, хореографічні гуртки і лабораторії робототехніки, в яких ціни на заняття досить демократичні. Похвалитися такою кількістю позашкільних освітніх центрів може далеко не кожна країна.
МАЙЖЕ ТОРТУГА. Ми так звикли дивитися фільми, слухати музику і читати книги, завантажені з інтернету абсолютно безкоштовно, що навіть не замислюємося над тим, що таке задоволення не можуть собі дозволити жителі країн Євросоюзу. У Європі «піратські» партії наполегливо і безуспішно борються за те, що в Україні давно є реальністю. Правда, справа тут не в якійсь особливій прогресивності української влади, а, навпаки, в тому, що уряд поки не взявся за цю сферу з належною ретельністю.
СВЯТО, ЯКЕ ЗАВЖДИ З ТОБОЮ. Недорога, якісна і смачна їжа – це те, на що завжди звертають увагу іноземці, які подорожують по Україні. Крім того, у кожному українському місті ви можете відшукати ринок (а то і не один) зі свіжими фруктами, овочами і м’ясом.
ПОДАЛІ ВІД ЛЮДЕЙ. Екологи кажуть, що в нинішній Європі тільки 8% території зберегли відносно незаймані і, тим більше, первозданні ландшафти. У першу чергу, це стосується Західної і Центральної Європи, де збереглися лише крихітні острівці дикої природи серед мегаполісів, сільгоспугідь та перетворених людиною земель. В Україні таких місць значно більше.
Звичайно, усе це можна вважати дрібницями в порівнянні з тими соціально-економічними труднощами, з якими стикаються українці. Проте це – важливі свободи, переваги і досягнення, які варто було б зберігати і захищати.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...