З фахівцем з енергозбереження журналісти проінспектували будинок площею близько 100 квадратів і зібрали основні поради, як у холодну пору року зберегти тепло і гроші, передають Патріоти України.
Про енергозбереження двоповерхового будинку поблизу столиці господар подбав ще на стадії зведення. Нашому експерту з енергоефективності Віктор показує засклену терасу, це своєрідний термос, що зберігає до 7 градусів тепла. Не економили тут і на фундаменті та утепленні стін.
У найхолоднішу зиму Віктор витрачає лише 250 кубів газу, платіжка, скажімо, за лютий – всього 2 тис. гривень за все. Теплу підлогу і батареї нагріває газовий котел, а воду – бойлер, він, до речі, окупився за два сезони. Додаткова економія – двозонний лічильник.
Відсікаючі батареї під вікнами не дозволять холоду потрапляти до приміщення. Терморегулятори на батареях подаватимуть лише потрібний градус тепла. Більш ефективними будуть опалювальні радіатори, коли їх не затулятимуть меблі чи важкі штори.
Експерти закликають комплексно дбати про енергозбереження, тільки так можна суттєво заощадити.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...